عصر بازارمدیران خودرو

کشف مزرعه ارز دیجیتال در کاشان

عصر اعتبار- فرمانده انتظامی شهرستان کاشان از کشف ۵۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال خارجی قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در انبار یکی از شرکت‌های صنعتی و دستگیری یک نفر در عملیات مأموران این فرماندهی خبر داد.

کشف مزرعه ارز دیجیتال در کاشان
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، علی پورکاوه اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر نصب و استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال خارجی قاچاق در انبار یکی از شرکت‌های صنعتی در شهر کاشان، بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان کاشان قرار گرفت.

  فرمانده انتظامی شهرستان کاشان خاطر نشان کرد: مأموران پس از انجام تحقیقات و کسب اطمینان از درستی موضوع طی هماهنگی با مقام  قضائی از محل مورد نظر بازدید به عمل آوردند که در نتیجه این عملیات 56 دستگاه استخراج ارز دیجیتال که در 8 کانکس به صورت قفسه بندی با تجهیز کابل‌های شبکه  برق، جاسازی شده بود کشف و توقیف شد.

  وی ارزش این محموله قاچاق کشف شده را برابر اعلام نظر کارشناسان مربوطه 10 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در این رابطه یک فرد متخلف دستگیر و همراه پرونده تشکیل شده تحویل مرجع قضائی داده شد.

  پورکاوه با اشاره به قاچاق و غیرقانونی بودن استفاده از دستگاه‌های مذکور، گفت: استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال نیاز به مصرف برق زیادی دارد و استفاده از آن‌ها باعث اخلال در شبکه توزیع برق شهری شده که به همین دلیل متهم با استفاده از برق یارانه‌ای واحدهای صنعتی اقدام به فعالیت غیرقانونی کرده بود که با اشراف اطلاعاتی مأموران پلیس دستگیر و تحویل قانون شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۲ روز پیش
  آرشیو