عصر بازارمدیران خودرو

تخصیص ۲۵۰۰ میلیارد تومان وام و تسهیلات بلاعوض به سیل‌زدگان

عصر اعتبار- رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تلاش می کنیم تا پایان سال بازسازی واحدهای سیل زده به اتمام برسند.

تخصیص ۲۵۰۰ میلیارد تومان وام و تسهیلات بلاعوض به سیل‌زدگان
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، علیرضا تابش در برنامه تیتر امشب شبکه خبر (سه شنبه 25 تیر ماه) با اعلام اینکه حدود 70 هزار واحد سیل زده در استان‌های مختلف شناسایی شده اند که 40 هزار واحد از این تعداد تعمیراتی و 30 هزار واحد احداثی هستند، گفت: 2,500 میلیارد تومان تسهیلات به مناطق سیل‌زده تخصیص یافته است. بنیاد مسکن 2,000 میلیارد تومان را به بانک معرفی کرده است که از این تعداد، تاکنون 1,200 میلیارد تومان عقد قرارداد شده اند.

  وی عمده آسیب‌های سیلاب اخیر را در 6 استانِ ایلام، لرستان، خوزستان، کرمانشاه، مازندران و گیلان برشمرد و افزود: عمده سهم تسهیلات به این 6 استان تعلق گرفت که از 2,000 میلیارد تومان واحدهای معرفی شده به بانک، 1,900 میلیارد تومان به این 6 استان تعلق گرفت و باقیمانده به 15 استان دیگر سیل زده تعلق گرفته است.

  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین از تصویب بخش دوم وام در دولت به مبلغ 2,400 میلیارد تومان خبر داد و عمده فعالیت‌های را تاکنون برای اتمام واحدهای تعمیراتی سیل زده و آغاز احداث واحدهای احداثی عنوان کرد.

  وی همچنین با اعلام اینکه از حدود 30 هزار واحد احداثی 26 هزار واحد روستایی بوده اند که نیاز به صدور پروانه از شهرداری ندارند و پروانه ساخت آنها را بنیاد صادر می‌کند، توضیح داد: 3900 واحد احداثی شهری در کل وجود دارد که در مورد برخی از آنها ممکن است تأخیر در صدور پروانه وجود داشته باشد که برای حل مشکل این تعداد بنیاد آمادگی دارد تا نماینده خود را در شهرداری‌ها مستقر کند.

  تابش با تاکید بر اینکه بنیاد، مشکلات مردم را در شهرداری حل می‌کند، خاطرنشان کرد: در خصوص بازنگری در نظارت واحدهای سیل زده تعمیراتی و تبدیل آنها به احداث، از آمادگی بنیاد مسکن برای تخصیص تسهیلات و بلاعوض به سیل زدگانی که تمایل دارند واحدهای تعمیراتی خود را از نوبازسازی کنند، خبر داد.

  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین اعلام کرد: در خصوص روستای بابازید با توجه به اینکه این روستا طرح هادی نداشت، تهیه طرح هادی آن در دست انجام است. قرار این بود تا این روستا جا به جا شود اما با توجه به اینکه زمینی موجود نبود، مقرر شد تا دیواره‌ای بسازیم و درجاسازی روستا را انجام دهیم که در این مورد با وزارت نیرو هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

  تابش ادامه داد: طرح هادی روستای بابازید در دست تهیه است و اعتبار آن هم تخصیص خواهد یافت.

  وی در خصوص سیمره و واحدهای مسکونی که پیرامون آن احداث شده اند اعلام کرد: به واحدهای مسکونی که در جوار سیمره بوده اند 60 میلیون تومان بلاعوض تخصیص خواهد یافت. پرونده دریافت خسارت سیل زدگان در این منطقه از وزارت نیرو مفتوح است و در برنامه و بودجه نیز جلسه‌ای برگزار شده است تا هرچه سریع‌تر واحدهای مسکونی این تعداد احداث شود.

  تابش گفت: در مورد خوزستان اعتبار مرحله دوم را هم تأمین کردیم و مردم هیچ نگرانی نداشته باشند همه را پوشش می‌دهیم. به اندازه کافی اعتبار دیده ایم ما در کنار مردم هستیم و امیدواریم در مدت زمانی که قول داده ایم واحدهای سیل زده به اتمام برسند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۲ روز پیش
  آرشیو