عصر بازار

مدیرعامل بیمه تعاون:

بیمه‌نامه افت قیمت برای خودروهای زیان دیده توسط بیمه تعاون صادر می‌شود

عصر اعتبار- مدیرعامل بیمه تعاون (زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک توسعه تعاون) با بیان اینکه برای نخستین بار در کشور بیمه نامه افت قیمت خودروهای زیان دیده از سوی این شرکت صادر می شود، گفت: مدت این بیمه نامه یکساله، پرداخت خسارت منوط به رأی دادگاه و شورای حل اختلاف و سقف بیمه دو میلیون تا ۵ میلیون تومان است.

بیمه‌نامه افت قیمت برای خودروهای زیان دیده توسط بیمه تعاون صادر می‌شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، یونس مظلومی روز پنجشنبه افزود: شرکت بیمه تعاون اولین و تنها شرکت بیمه ای تعاونی در کشور است که در قالب تعاونی سهامی عام تأسیس شده و تحت نظارت بیمه جمهوری اسلامی ایران و وزارت تعاون نیز می باشد.

  وی با اشاره به اینکه این شرکت دارای 700 سهام دار است که بیشتر سهام مربوط به شرکت های تعاونی و بانک توسعه تعاون می باشد، درباره اجرای سایر طرح‌های بیمه‌ای در کشور گفت: از جمله طرح‌های جدید طرح بیمه درمانی خانواده است که تلاش شده از طریق این طرح همه اعضای خانواده با حق بیمه مناسب تحت پوشش بالا قرار گیرند.

  مظلومی با بیان اینکه در صنعت بیمه بیش از اینکه به سهم بازار توجه شود باید به کیفیت توجه کرد، اظهار داشت: در کل کشور 30 شرکت بیمه فعالیت می کند که 40 درصد بازار در دست شرکت بیمه دولتی است و مابقی 60 درصد باقیمانده بین 29 شرکت تقسیم می شود که سهم برابر باهم داریم.

  وی ادامه داد: استراتژی این شرکت رعایت رضایتمندی تمامی ذینفعان است که شامل سهامداران، بیمه گذاران، مشتریان، زیان دیدگان، نمایندگان فروش و کارکنان شرکت هستند و ذینفعان اصلی هستند و غیر از اینها، ذینفعان خارج از سازمانی است.

  مدیرعامل شرکت بیمه تعاون با تأکید بر اینکه بیمه تعاون شرکت خصولتی نیست و 100 درصد مربوط به حوزه بخش تعاون است، گفت: تمامی سهام این شرکت به صورت تعاونی و اساسنامه شرکت نیز تعاونی است.

  وی افزود: برخی از شرکت‌های بیمه تمرکز ویژه‌ای در برخی حوزه‌ها دارند، اما استراتژی ما تنوع بوده و در تمامی رشته‌های بیمه‌ای از جمله بیمه های شخص ثالث، بدنه، درمان، مسیولیت، مهندسی و آتش سوزی فعالیت می‌کنیم و فقط در گرایش خاص تمرکز نکرده ایم.

  مظلومی در خصوص همکاری با بیمه گران بین المللی گفت: بیمه گران خارجی به دلیل شرایط تحریم از بازار بیمه ایران خارج شدند و تحریم ها موجب شد با صنعت بیمه ایران همکاری نکنند.

  وی ادامه داد: تفاهم نامه هایی با اتاق تعاون ایران و وزارت تعاون منعقد کرده ایم که بر اساس آن تسهیلات و تخفیفاتی برای بخش تعاون و شرکت‌های تعاونی دیده شده که شامل حق بیمه‌های مناسب‌تر و شرایط پرداخت مناسب است.

  مدیرعامل شرکت بیمه تعاون افزود: متأسفانه صندوق‌های بیمه اجتماعی ما به اذعان متخصصان اقتصادی در شرایط اقتصادی خوبی قرار ندارند، ولی صنعت بیمه‌های بازرگانی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد؛ شاید دلیل آن نظارت سختگیرانه و منطقی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و مردم اطمینان دارند که شرکت‌های بیمه دچار مشکلی همانند صندوق‌های بیمه اجتماعی نمی‌شوند.

  وی اضافه کرد: شرکت بیمه تعاون رشد با ثباتی در بحث سود آوری دارد و سرمایه شرکت در بورس به 150 میلیارد تومان افزایش یافته است و فقط بحث‌های قانونی و ثبت شرکت‌ها باقیمانده که به زودی تمام خواهد شد و در بورس دارای شرایط مناسبی هستیم.

  مظلومی گفت: شرکت بیمه تعاون در آذربایجان شرقی دارای 45 نمایندگی است و افزایش سه برابری شعب در این استان در سه سال آینده جزو برنامه‌های ماست.

  پورسعید خلیلی