عصر بازارمدیران خودرو

تحلیل هفتگی بازار طلا و ارز؛

کاهش ۱۰۰ هزار تومانی حباب سکه

عصر اعتبار- یک کارشناس بازار طلا و سکه با بیان اینکه بازار در روز چهارشنبه با افزایش تقاضای سوداگرانه مواجه شد، گفت:‌ کاهش ارزش دلار در هفته گذشته ارزش طلا و انواع سکه را به شدت کاهش داده است.

کاهش ۱۰۰ هزار تومانی حباب سکه
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، محمد کشتی آرای در رابطه با وضعیت بازار طلا و سکه طی یک هفته گذشته با اشاره به شرایط خاص ارزش گذاری طلا در بازار گفت: در هفته گذشته قیمت طلا و انواع سکه تا روز چهارشنبه روند نزولی به خود گرفته و عاملی شد تا قیمت سکه و طلای خام به کمترین ارزش خود در چند وقت اخیر برسد.

  این کارشناس بازار طلا و سکه با بیان اینکه افت ارزش دلار عامل اصلی کاهش قیمت طلا و سکه در بازار بوده است یادآور شد: با ثبت قیمت‌های جدید در بازار حجم تقاضای قابل توجهی به بازار سرازیر شد و این موضوع افزایش 200 هزار تومانی قیمت سکه و رشد 50 هزار تومانی حباب سکه را در پی داشت و این در حالی بود که طی هفته گذشته میزان حباب سکه تا ارزش 100 هزار تومان کاهش یافته بود.

  وی تاکید کرد: در هفته گذشته انس جهانی طلا نوسان 10 دلاری را تجربه کرد و بررسی‌ها حکایت از آن دارد که طی یک هفته طلا در بازار جهانی با رشد پنج دلاری مواجه شد و در نهایت ارزش این مولفه تاثیرگذار بر قیمت طلا و سکه به ارزش 1421 دلار معامله شده است.

  کشتی آرای ادامه داد: هر قطعه سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون تومان، هر قطعه سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و 45 هزار تومان، هر قطعه نیم سکه دو میلیون و 390 هزار تومان هر قطعه ربع سکه یک میلیون و 390 هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی 960 هزار تومان داد و ستد می‌شود که در کنار آن با وجود آنکه ارزش هر مثقال طلای خام 17 عیار در روز چهارشنبه به کمترین میزان خود یعنی یک میلیون و 620 هزار تومان رسیده بود. در آخرین نرخ ثبت شده این هفته این طلا به ارزش یک میلیون و 712 هزار تومان ارزشگذاری شده است.

  این کارشناس بازار طلا و سکه تصریح کرد: در هفته گذشته هر گرم طلای خام 18 عیار در ابتدای هفته به ارزش 412 هزار و 500 تومان ارزشگذاری شد و در پایین‌ترین نرخ روز چهارشنبه به ارزش 373 هزار و 100 تومان رسید که در حال حاضر این ارزش به رقم 395 هزار و 400 تومان رسیده است.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش تقاضا در روز چهارشنبه مربوط به تقاضای واقعی بازار بوده است، گفت: بررسی‌ها نشان از آن دارد که تقاضای ایجاد شده در روز چهارشنبه کاملا سوداگرانه بوده است و این موضوع از میزان تقاضا برای سکه که بر پایه خرید سکه به میزان 20 تا 70 عدد بوده کاملا مشخص است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو