عصر بازار

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام کرد؛

شمارش معکوس برای حذف دو دفترچه‌ای ها با ثبت اطلاعات بیمه‌ای

عصر اعتبار- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: تمام اطلاعات بیمه‌ای درمان مردم در پایگاه برخط بیمه‌شدگان درمانی ثبت می‌شود که در این صورت دیگر هیچ فردی دو یا سه دفترچه بیمه درمانی نخواهد داشت.

شمارش معکوس برای حذف دو دفترچه‌ای ها با ثبت اطلاعات بیمه‌ای
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، «طاهر موهبتی» درباره ایجاد پایگاه برخط بیمه شدگان درمانی کشور افزود: یکی از طرح‌های الکترونیک در سازمان بیمه سلامت، ایجاد پایگاه برخط بیمه شدگان درمانی کشور است. در بند چ ماده 70 برنامه ششم توسعه مقرر شد که این پایگاه توسط بیمه سلامت ایجاد شود البته در زمان حاضر و تا زمان تشکیل پایگاه برخط بیمه شدگان، هم‌پوشانی‌ها کنترل می‌شود. قرارداد ایجاد این پایگاه از سال گذشته منعقد شده است.

  وی ادامه داد: چند دهه قبل، از مزیت‌های الکترونیکی شدن خدمات حرف می‌زدیم که منجر به مشتری مداری و افزایش سرعت کار می‌شود، اما امروز دیگر انجام این کار ضرورت است.

  مدیر عامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه در این زمینه احکام قانونی نیز مطرح و در قوانین برنامه توسعه بارها بر الکترونیکی شدن خدمات تاکید شده است، تصریح کرد: برای اجرای راهنماهای بالینی، رفع هم‌پوشانی، پرونده الکترونیک نیازمند زیرساخت فناوری هستیم.

  موهبتی درباره طرح نسخه الکترونیکی نیز بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های الکترونیک سازمان بیمه سلامت، طرح نسخه الکترونیکی است که از حدود یک سال و نیم قبل در استان کرمان به صورت آزمایشی آغاز شد. برنامه ما در سال 98 این است که 30 درصد شهرهای کشور زیر پوشش این طرح قرار گیرند.

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: یکی از مشکلات برای اجرای طرح نسخه الکترونیکی، امضای الکترونیک است. البته مهمترین مسئله در این زمینه، مقاومت‌های اجتماعی است که برای حل آن نیازمند کمک رسانه‌ها برای فرهنگ سازی هستیم.

  وی درباره رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری نیز اظهار داشت: طرح دیگر رسیدگی الکترونیکی اسناد بستری نیز در زمان حاضر در 225 بیمارستان کشور اجرا می‌شود و تا پایان سال به 605 بیمارستان ارتقا پیدا می‌کند.

  موهبتی همچنین پیش از این درباره طرح رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری به خبرنگار سلامت ایرنا گفته بود: در زمان حاضر این طرح در 8 استان زنجان، یزد، گلستان، گیلان، آذربایجان شرقی، مازندران، فارس و اصفهان اجرا می‌شود. این طرح سال گذشته به صورت آزمایشی در بیمارستان‌های دولتی استان اصفهان اجرا شده است.

  تعداد 225 بیمارستان در کل کشور طرح رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری را اجرا می‌کنند که شامل 10 بیمارستان در استان زنجان، 11 بیمارستان در استان یزد، 14 بیمارستان در استان گلستان، 24 بیمارستان در استان گیلان، 30 بیمارستان در استان آذربایجان شرقی، 31 بیمارستان در استان مازندران، 51 بیمارستان در استان فارس و 54 بیمارستان در استان اصفهان هستند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو