عصر بازارمدیران خودرو

مردم منتظر کاهش نرخ ها در بازارهای موازی هستند

عصر اعتبار- عضو کمیسیون برنامه، بودجه با بیان اینکه مردم منتظر تاثیر پذیری بازارهای مسکن، خودرو و غیره از روند کاهشی نرخ ارز و سکه هستند، گفت: تداوم روند کاهشی نرخ‌ها نیازمند نظارت مستمر بر بازار است.

مردم منتظر کاهش نرخ ها در بازارهای موازی هستند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، منصور مرادی با اشاره به وضعیت فعلی بازار ارز و سکه در کشور، گفت: عوامل مختلفی در روند کاهشی ارز و سکه دخیل بوده اما سیاست های بانک مرکزی تاثیرگذاری بیشتری داشته است.

  نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت برای تداوم روند کاهشی نرخ ارز و سکه باید نظارت بیشتری بر بازار داشته باشد، افزود: ورود ارز به بازار و جبران برخی محدودیت‌های احتمالی آن نیز یکی از دیگر دلایل توقف روند افزایشی و کاهش نرخ ارز بوده است.

  این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه بازار متشکل ارزی توانسته شوک مناسبی به بازار بدهد، تصریح کرد: دولت باید با نظارت بیشتر بر بازار و مراودات آن روند کاهش نرخ‌ها را در بازارهای دیگر غیر از ارز و سکه نیز دنبال کند.

  وی همچنین از مقاومت کسبه مختلف در برابر کاهش نرخ‌ها انتقاد کرد و گفت: بسیاری از کسبه با این بهانه که اجناس را گران تهیه کرده اند نمی‌توانند با ضرر نسبت به فروش آن‌ها اقدام کنند اجازه تداوم روند کاهشی در بازارهای دیگر غیر از ارز و سکه را نمی‌دهند.

  مرادی با بیان اینکه مصاحبه‌های مثبت مسئولان نیز در طی چند ماه اخیر توانسته بر جو روانی حاکم بر بازار فائق آید، افزود: با توجه به اینکه حجم بسیار زیادی از حباب نرخ ارز و سکه از حیث روانی ایجاد شده بود با این نوع گفت وگوها تعدیل شد.

  این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه نمی‌توان به طور صد در صد نسبت به ادامه روند کاهشی در بازار ارز و سکه اظهار نظر کرد، گفت: شواهد و قرائن نشان می‌دهد که هیچ دلیلی برای رشد قیمت‌ها در این حوزه ها وجود ندارد.

  مرادی تاکید کرد: در شرایط فعلی مردم منتظر تاثیر پذیری قیمت مسکن، خودرو و حتی مایحتاج اساسی خود از نرخ ارز و سکه هستند از این رو دولت باید تمام تلاش خود را در راستای تنظیم نرخ‌ها انجام دهد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۴ روز پیش
  آرشیو