عصر بازارمدیران خودرو

رونمایی از ۳ طرح ملی با حضور وزیر اقتصاد

عصر اعتبار- با حضور وزیر اقتصاد، از ۳ طرح ملی شبکه تعاملی تحلیل گران جوان اقتصاد ایران، برون سپاری مالیات بر نقل و انتقال املاک مسکونی و سامانه درگاه الکترونیکی سهامداران (دارا) رونمایی شد.

رونمایی از ۳ طرح ملی با حضور وزیر اقتصاد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، فرهاد دژپسند در مراسم رونمایی از طرح ها اعلام کرد : موضوع اقتصاد کلان، بازارهای مالی و تجارت، اقتصاد هوشمند و ... از برنامه های پیش بینی شده برای فعالیت شبکه تحلیل گران جوان است.

  وزیر اقتصاد در ادامه گفت: شناخت نیازها، مشکلات جامعه و انتقال آن به وزارت اقتصاد از دیگر ماموریت‌های این شبکه است و وزارت اقتصاد در زمینه کسب نظرات نخبگان و دریافت سازوکارهای اجرایی نیز از این گروه تحلیلی بهره خواهد برد، در عین حال، دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد اقتصاد در این شبکه حضور خواهند داشت و از نظرات آنها استفاده می‌شود.

  وزیر اقتصاد طی سخنانی در ادامه رونمایی از سامانه های یادشده، بیان داشت: وقتی که بحث تحقق اقتصاد هوشمند مطرح شد، می‌توان به ابر فرصت‌ها فکر کرد و امروز امید تحقق این هدف کاملا قابل مشاهده است.

  وی تصریح کرد: هم ابعاد مکانی و هم زمانی در قالب سامانه‌های یادشده حذف می‌شوند و بیش از میلیون ها برگ کاغذ نیز صرفه‌جویی می‌شود. در قالب سامانه مالیاتی نیز تقاضا برای سفر حذف و روابط چهره به چهره نیز حذف خواهد شد.

  دژپسند با بیان اینکه خاطرنشان کرد: عرضه اطلاعات مودی بدون دستکاری باعث حذف اجحاف به مودی و تحقق حقوق دولت خواهد شد، افزود: سامانه شبکه تحلیل گران جوان اقتصاد ایران نیز امروز رونمایی می شود و ما ناچار نیستیم برای برون رفت از مشکلات تنها به نیروهای چند دستگاه تکیه کنیم. نیروهای فراوانی از تحلیل گران اقتصادی را داریم که می توانند پیشنهادات و راهکارهای خود برای برون رفت از مشکلات ارایه دهند.

  وی تصریح کرد: ما می توانیم بدون قید زمان و مکان از نظرات اقتصاددانان جوان بهره مند شویم. برای اینکه نظام انگیزشی زا نیز دیده باشیم، ساختار طراحی شده و مباحث مادی نیز مطرح است. شورای راهبری به ریاست معاون اقتصادی وزارتخانه پیش بینی شده و یک شورای راهبری ده نفره فعال خواهد بود.

  دژپسند ادامه داد: شورای فناوری اطلاعات نیز در وزارتخانه طراحی شده که بتوانیم دستاوردهای علمی در انجام امور داشته باشیم.

  بر پایه این گزارش، در قالب سامانه برون سپاری سازمان مالیاتی، فرایند صدور مجوزها و یکپارچه سازی اقدامات بهبود خواهد یافت. در قالب درگاه الکترونیکی سهامداران نیز پروژه هایی تعریف شده و از سال گذشته سامانه شناسایی مشتری به صورت الکترونیکی رونمایی شد و در حال حاضر یک میلیون و 200 هزار رکورد ثبت شده است.

  درگاه واحد سهامداران که رونمایی می شود طیف وسیعی از اطلاعات را ارایه می کند و بیش از 600 هزار مراجعه در سال حذف می شور. در عین حال سامانه جدید بیش از 400 میلیون رکورد اطلاعاتی را ارایه خواهد کرد.

  بزودی سامانه دارا در کنار سامانه های دیگری قرار خواهد گرفت و به صورت کلی این سامانه کار شناسایی مشتری را انجام خواهد داد. باید نهادی داشته باشیم که سود فعالیت‌ها را از چند شرکت دریافت و در یک حساب وارد کند. همچنین این سامانه پرتفوی سهامداران را به صورت آنلاین نشان خواهد داد و جایگاه اپ های موبایلی در این سامانه مهم است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۴ روز پیش
  آرشیو