عصر بازارمدیران خودرو

اروپایی‌ها بدهکارتر شدند!

عصر اعتبار- نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی کشورهای اروپایی به حدود ۸۶ درصد رسید.

اروپایی‌ها بدهکارتر شدند!
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، مرکز آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد تا پایان سه ماهه چهارم سال 2018 نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی کشورهای عضو منطقه یورو به 85.9 درصد و در سطح اتحادیه اروپا به 80.7 درصد رسیده است که این رقم در مقایسه با سه ماهه سوم سال در سطح منطقه یورو 0.8 درصد و در سطح اتحادیه اروپا 0.6 درصد افزایش پیدا کرده است.

  طی این مدت 15.8 درصد بدهی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به شکل بدهی های مبتنی بر ارزهای خارجی و 13.9 درصد شامل سپرده ها بوده است. در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا بالاترین نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی تا پایان سال 2018 مربوط به یونان با 181.9 درصد بوده است و پس از این کشور، ایتالیا با 134 درصد، پرتغال با 123 درصد، بلژیک با 105.1 درصد و قبرس با 105 درصد دیگر کشورهایی هستند که بدهی آن ها بزرگ تر از اندازه اقتصاد آن ها است.

  از سوی دیگر کمترین میزان بدهی به تولید ناخالص داخلی مربوط به استونی با 8.1 درصد است و پس از این کشور، بلغارستان با 21.2 درصد و لوکزامبورگ با 21.3 درصد قرار دارند.

  طبق گفته این مرکز اروپایی، نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی فرانسه و اسپانیا 97 درصد، انگلیس 80 درصد، اتریش 78 درصد، آلمان 74 درصد و هلند حدود 60 درصد اندازه گیری شده است.

  لازم به ذکر است منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای 28 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۱۹ روز پیش
  آرشیو