عصر بازار

هجوم مردم برای فروش سهام عدالت به محض آزادسازی

عصر اعتبار- مدیر نظارت بر بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران با پیش بینی هجوم مردم برای فروش سهام عدالت به محض آزادسازی گفت: جلوگیری از هجوم مردم برای فروش سهام به محض آزادسازی، نیازمند فرهنگ سازی از قبل در بین جامعه است.

هجوم مردم برای فروش سهام عدالت به محض آزادسازی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، مدیر نظارت بر بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران با اشاره به روش های بازار بورس در خصوص واگذاری دارایی های دولت بیان کرد: عمده روش های بازار بورس برای واگذاری دارایی های دولت به صورت بلوکی و تنها یک دهم آن به صورت عرضه به عموم انجام شده است.

  وی خاطرنشان کرد: بخشی از خصوصی سازی که قرار بود به عموم جامعه تسری داده شود در قالب "سهام عدالت" رخ داد که باید آن را عملیاتی و آزادسازی کنیم. در حال حاضر بازار سرمایه در بخش شرکت بورس و سازمان بورس این آمادگی را دارد و هیچ نگرانی در صورت آزادسازی وجود ندارد.

  پارچینی در توضیح بیشتر گفت: 18 هزار میلیارد تومان از سهام عدالت طی ده سال اخیر خصوصی سازی شده و آزادسازی 26 هزار میلیارد تومان آن باقی مانده که به مرور انجام خواهد شد و پتانسیل این کار هم در بخش خصوصی وجود دارد.

  مدیر نظارت بر بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران فراهم کردن بستر اجرای آزادسازی سهام عدالت را دغدغه اصلی سازمان بورس به عنوان متولی برشمرد و گفت: هم اکنون بسترهای لازم مهیا شده و جای نگرانی نیست اما جلوگیری از هجوم مردم برای فروش سهام به محض آزادسازی، نیازمند فرهنگ سازی از قبل در بین جامعه است.

  این مقام مسئول اعتماد به بخش خصوصی و در اختیار قرار دادن تفاهم نامه های دولت به شرکت های واگذار شده به بخش خصوصی را از جمله راهکارهای بهبود وضعیت واگذاری دارایی های دولت در بازار سرمایه عنوان کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو