عصر بازار

سرپرست وزارت آموزش و پرورش:

خبری خوش برای پرداخت معوقات و پاداش پایان خدمت فرهنگیان

عصر اعتبار- سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره معوقات حق التدریس گفت:در حال جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه کشور به ۳۲۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. در این زمان بحث ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار رتبه‌بندی با شرایط خاصی دریافت شد، البته رتبه بندی استاندارد باید در قالب لایحه به مجلس برود و اجرا شود اما ۲۰۰۰ میلیارد تومان تخصیص گرفتیم که تا قبل اول مهر وارد احکام معلمان می کنیم.

خبری خوش برای پرداخت معوقات و پاداش پایان خدمت فرهنگیان
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی در شورای اداری استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در سفر به استان سیستان و بلوچستان بازدید از پنج مدرسه در حال ساخت انجام و یک مدرسه نیز به همت خیرین کلنگ زنی شد که می تواند تبدیل به مدرسه حیات طیبه ‌شود گفت: خوشحال شدیم که کلنگ احداث 48 مین مدرسه اختصاصی اوتیسم و اولین مدرسه اوتیسم استان امروز به زمین زده شد.

  وی افزود: سازمان آموزش و پرورش استثنایی متعهد شد تا شش ماهه اول امسال هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان با نیازهای ویژه و خدمات و وسایلی چون ویلچر به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان استان قرار بگیرد. همچنین فاز اول بیمارستان فرهنگیان را بازدید کردیم و تعهد کردیم با اختصاص 10 میلیارد تومان فاز دوم نیز تکمیل شود و تا سه ماه آینده به بهره برداری برسد.


  سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه 67 میلیارد از 400 میلیارد تومان اعتبار تجهیز سیستم گرمایشی کل کشور به استان سیستان اختصاص می یابد که 60 میلیارد تومان آن مربوط به سیستم حرارتی است گفت: قول دادیم اول مهر پایان مدارس با بخاری نفتی را جشن بگیریم که شامل 24 هزار کلاس درس می شود. هفت میلیارد تومان نیز برای تامین تجهیزات است.

  حسینی با بیان اینکه بیش از 280 میلیارد تومان اعتبارات ملی برای نوسازی اختصاص یافته است گفت: پایان مدارس خشت و گلی را در اول مهر وعده دادیم.

  وی درباره معوقات حق التدریس گفت:در حال جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم و 500 هزار میلیارد تومان بودجه کشور به 320 هزار میلیارد تومان رسیده است. در این زمان بحث 2000 میلیارد تومان اعتبار رتبه بندی با شرایط خاصی دریافت شد، البته رتبه بندی استاندارد باید در قالب لایحه به مجلس برود و اجرا شود اما 2000 میلیارد تومان تخصیص گرفتیم که تا قبل اول مهر وارد احکام معلمان می کنیم.

  حسینی ادامه داد: برای حق التدریس شاغلین تامین 240 میلیارد تومان لحاظ شده است. پاداش پایان خدمت بازنشستگان نیز اول و آخرشهریور طی دو مرحله پرداخت می‌شود و معوقات 50 درصد خرید خدمات و برونسپاری و معلمان خارج از کشور تا شهریور پرداخت می‌شود.

  حسینی افزود: 43 هزار مجوز استخدام برای جذب از طریق دانشگاه فرهنگیان و ماده 28 برای اول مهر دریافت کرده‌ایم. البته 60 هزار بازنشسته نیز خواهیم داشت. اول مهر 142 میلیون جلد کتاب درسی با ارز دولتی چاپ و به انبار استان‌ها رفته و حتی یک دانش آموز بدون کتاب، معلم و کلاس نباید داشته باشیم.

  حسینی ضمن اعلام اینکه حساب یکپارچه از اول مهر افتتاح و پرونده سلامت الکترونیکی برای دانش آموزان صادر خواهد شد گفت: در شش استان برای بازنشستگان باشگاهدایر شده که تا سال 99 برای همه استان ها افتتاح خواهد شد.

  سرپرست وزارت آموزش و پرورش به گسترش و تقویت فعالیت‌های داوطلبانه خیرین اشاره کرد و با بیان اینکه 133هزار کلاس درس و به عبارتی بیش از یک سوم مدارس را خیرین تعهد کرده و ساخته‌اند گفت: کارگروه تسهیل امور خیرین و رفع موانع مدرسه سازی هفته آینده تشکیل جلسه می دهد تا خیرین دغدغه کار اجرایی نداشته باشند. مجمع خیرین توسعه آموزش‌های فنی و حرفه ای را نیز کلید زدیم.

  وی با اشاره به تشکیل مجمع خیرین مدرسه سار گفت: افراد در حیطه‌های تخصصی مختلف می توانند به مدرسه کمک کنند. انواع کار خیر و یاوری‌ها در درون مدرسه قابل انجام است. از اول مهر انجمن خیریاران دانش‌آموزی را نیز کلید می زنیم. خیریه‌های آموزشیاری را نیز مدنظر داریم.

  حسینی با اشاره به استانداردسازی فضا و تجهیزات عنوان کرد: 107 هزار مدرسه داریم که یک سوم آنها نیازمند مقاوم سازی هستند. ازسال 92 تا 98 در سیستان و بلوچستان 4000 کلاس درس تحویل شده و اعتبارات تخصیصی به استان رشد قابل توجهی داشته است. فقط امسال 318 میلیارد اعتبار ملی برای سیستان و بلوچستان تخصیص داده شده است و 500 کلاس تا اول مهر تحویل می شود. باید 167 مدرسه خشت و گلی استان را نیز اصلاح کنیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو