عصر بازار

تحلیل بازار طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت

عصر اعتبار- یک کارشناس بازار طلا و سکه با بیان اینکه حباب سکه های ریز در حال تخلیه است، گفت: با وجود رشد ۲۰ دلاری انس جهانی، طلا و سکه به واسطه ثبات بازار ارز افزایش قیمتی نداشت و حباب سکه به محدوده ۸۰ هزار تومان رسید.

تحلیل بازار طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، محمد کشتی آرای در رابطه با بازار طلا و سکه گفت: در یک هفته گذشته بیشترین تغییر و نوسان برای انس جهانی به ثبت رسیده و این در حالی است که از حدود 20 روز پیش روند صعودی ارزش انس جهانی آغاز شده است.
  این کارشناس بازار طلا و سکه با اشاره به اینکه طی یک هفته گذشته ارزش انس جهانی 20 دلار رشد کرده است، تاکید کرد: ارزش انس جهانی در ابتدای هفته 1497 دلار و در آخر هفته به 1518 دلار رسید که بررسی‌ها حکایت از آن دارد رقم فعلی انس جهانی از سال 2013 تا به امروز بی سابقه بوده است.
  وی ادامه داد: در شرایطی که انس جهانی نوسانات قابل توجهی را تجربه کرد، بازار ارز شرایط با ثبات همراه با کاهش نسبی را پشت سر گذاشت و ارزش دلار 50 تومان طی یک هفته کاهش یافته است.
  کشتی آرای خاطرنشان کرد: بررسی قیمت طلا و انواع سکه در بازار نشان از آن دارد که میزان تقاضا در کنار میزان سرمایه گذاری در بازار طلا و سکه کاهش یافته و بازار به سمت ثبات سوق پیدا کرده است.
  وی تصریح کرد: در یک هفته گذشته میزان حباب سکه تا 80 هزارتومان کاهش داشته و این موضوع طی سه سال گذشته بی سابقه بوده است و در کنار این مهم حباب نیم سکه و ربع سکه در حال تخلیه شدن است.
  این کارشناس در رابطه با قیمت نهایی طلا و سکه در هفته گذشته خاطرنشان کرد: هر قطعه سکه تمام طرح قدیم 4 میلیون و 100، سکه تمام طرح جدید 4 میلیون و 185، نیم سکه 2 میلیون و 190، ربع سکه یک میلیون و 390، سکه یک گرمی 970، هر مثقال طلای خام 17 عیار یک میلیون و 805 و هر گرم طلای خام 18 عیار 416 هزار و 600 تومان است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو