عصر بازار

حقوق ۱۳۰ هزار کارگر معوق شده است

عصر اعتبار- آمار مربوط به اطلاعات بنگاه‌های مشکل دار، حاکی از آن است که ۱۳۰ هزار و ۴۰۰ کارگر در کل کشور حقوق معوق دارند که این کارگران در ۱۱۹۳ بنگاه کشور مشغول به کار هستند.

حقوق ۱۳۰ هزار کارگر معوق شده است
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، بر اساس آخرین آمار از وضعیت فعالیت بنگاه‌های مشکل‌دار در کل کشور منتهی به خرداد ماه امسال، 1262 بنگاه مشکل دار در کشور فعالیت می کنند.

  در حوزه حقوق معوق، 1193 بنگاه در سطح کشور دسمتزد نیروی کار خود را با تاخیر چندماهه پرداخت کردند یا همچنان بعد از ماه ها پرداخت نکرده اند.

  اطلاعات به دست آمده از وضعیت حقوق معوق کارگران نشان می دهد، در 31 استان کشور بنگاه های دارای حقوق معوق وجود دارند و در مجموع دستمزد 130 هزار و 413 نیروی کار در سطح کشور از یکماه و بیشتر پرداخت نشده است.

  بررسی آمار به تفکیک هر استان نیز حاکی از آن است که بنگاه‌های اقتصادی استان تهران با حقوق معوق 17  هزار و 271 کارگر در صدر قرار دارند که این حجم از حقوق معوق نیروی کار مربوط به 30 بنگاه اقتصادی است.

  پس از تهران، بنگاه‌های اقتصادی استان مرکزی بیشترین حقوق معوق را در سطح کشور دارند به طوری که حقوق 10 هزار و 271 نیروی کار در 61 بنگاه اقتصادی در این استان با تعویق در پرداخت مواجه شده است.

  علاوه بر این در استان هرمزگان پرداخت حقوق 8 هزار و 665 کارگر شاغل در 71 بنگاه  اقتصادی با تاخیر مواجه شده است.

  استان خوزستان نیز در زمره استان‌های دارای بیشترین کارگر با دستمزدهای معوق قرار دارد. در این استان 8 هزار و 175 نیروی کار که فقط در 18 بنگاه اقتصادی فعالیت دارند، با تعویق در پرداخت حقوق  مواجه شده اند. 

  همچنین 8 هزار و 134 نیروی شاغل در 35 بنگاه اقتصادی استان آذربایجان شرقی دستمزد معوق دارند. در استان فارس نیز تعداد 7 هزار و 904 نیروی شاغل در 123 کارگاه و بنگاه اقتصادی حقوق شان معوق شده است. 

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو