عصر بازار

حدود ۹۳ درصد از تسهیلات بخش کشاورزی از منابع بانک کشاورزی است

عصر اعتبار- معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی گفت:حدود۹۳ درصد از کل تسهیلات پرداختی به بخش کشاورزی از محل منابع بانک کشاورزی است.

حدود ۹۳ درصد از تسهیلات بخش کشاورزی از منابع بانک کشاورزی است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، دکتر عبدالمهدی بخشنده در گردهمایی تولید کنندگان بزرگ بخش کشاورزی  با اعلام مطلب فوق، از همکاری بانک کشاورزی در پشتیبانی از طرح های بخش کشاورزی تشکر و قدردانی کرد.

  وی با بیان اینکه در قوانین مصوب کشور و برنامه های پنجم وششم توسعه مقرر شده است بانک های غیر تخصصی نیز حداقل 15درصد منابع خود را به بخش کشاورزی اختصاص دهندافزود: بر اساس گزارش های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سال 1397  به میزان 8.2درصد از منابع بانک های  غیر تخصصی به بخش کشاورزی تخصیص داده شده است.

  بخشنده در تشریح استراتژی های وزارت جهاد کشاورزی به ایجاد زنجیره های ارزش در بخش کشاورزی،کشت گلخانه ای،گیاهان دارویی،شیلات وآبزیان،توسعه کشاورزی قراردادی اشاره و خاطرنشان کرد:سعی کردیم دارایی ها وتسهیلات را به این سمت سوق بدهیم.

  وی اضافه کرد:درسال گذشته سهم بخش کشاورزی از اشتغال کشور افزایش یافته است که این موضوع نشان دهنده  وجود ظرفیت های بالایی در این بخش است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی