عصر بازار

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی خبر داد:

رشد ۲۰ درصدی تسهیلات دهی بانک‌ها

عصر اعتبار- مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک ها به بخش های مختلفی اقتصادی پرداخت شده که نسبت به ۵ ماهه سال گذشته رشد ۲۰ درصدی داشته است.

رشد ۲۰ درصدی تسهیلات دهی بانک‌ها
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، سیدعلی اصغر میرمحمدصادقی در ارتباط تلفنی با بخش خبری ساعت 21، درباره پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان از سوی بانک ها، اظهار داشت: براساس آخرین اطلاعات دریافتی حدود  300 هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک ها به بخش های مختلفی اقتصادی پرداخت شده که  نسبت به 5 ماهه سال گذشته رشد 20 درصدی داشته این درحالی است که 180 هزار میلیارد تومان یعنی 60 درصد کل تسهیلات سرمایه در گردشی بوده که به صنایع کشور پرداخت شده است.

  وی افزود: این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت و حدود 900 تا هزارهزار میلیارد تومان بالغ خواهد شد. با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از بخش های پیشران در کشور که شامل بخش های صادراتی، خودروسازان، پتروشیمی، لوازم خانگی و رسته هایی خاص از بخش کشاورزی ، ساختمان و مسکن است در اولویت تسهیلات مورد توافق قرار خواهند گرفت.

  مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با اشاره به برگزاری دو جلسه در خصوص تسهیلات دهی، ادامه داد: یک جلسه در دفتر معاون اول رییس جمهور با حضور وزرا و مدیران عامل بانک ها و جلسه دوم در بانک مرکزی با حضور وزیر نفت و معاونین وی برگزار و مقرر شد تا طرح های پالایشگاهی مربوط به وزارت نفت که حدود 22 هزار میلیارد تومان می شود را تا پایان سال از طریق بانک ها تامین مالی کنیم و مابقی تا 100 هزار ملیلیارد تومان را به بخش های پیشران تسهیلات پرداخت کنیم.

  میرمحمدصادقی درباره نحوه پرداخت و نرخ سود این تسهیلات، گفت: مقرر شد با بانک ها در ابتدای هفته آتی جلسه ای برگزار و شرایط با هماهنگی 4 بخش وزارتخانه های نفت، مسکن، صمت و کار تعیین و پرداخت انجام خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی