عصر بازار

رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد :

اختصاص ١۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش های پیشران اقتصاد

عصر اعتبار- رییس کل بانک مرکزی دریادداشتی اینستاگرامی گفت: ١۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش های پیشران اقتصاد اختصاص یافته است.

اختصاص ١۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش های پیشران اقتصاد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، دکتر عبدالناصر همتی در یادداشتی عنوان کرد: گزارش اخیر بانک مرکزی حاکی از بازگشت رشد به بخش غیر نفتی اقتصاد کشور است. در سه ماه اول سال 98، بخش غیر نفتی که بخش مولد اقتصاد است، حدود  0.4 درصد نسبت به مدت مشابه97 رشد داشته است. هرچند این رشد کمتر از توان بالقوه است ولی، با توجه به رشد منفی سه فصل قبل از آن و در کنار شروع کاهش تورم، امیدوار کننده است.

  این مهم در سایه بازگشت آرامش و ثبات نسبی بازار ارز و تخیله اثرات شوک های خارجی ناشی از تحریم و فشار حداکثری، تحقق یافته است. برای تقویت این رشد در فصول آینده و رونق بخشهای مولد، نظام بانکی خودش را متعهد به کمک در تامین نیازهای نقدینگی بنگاهها می‌داند.

  در این خصوص در جلسه ای با حضور معاون اول محترم رییس جمهور، وزرای بخشی تولید و برخی مدیران عامل بانکها، توافق شد که بانکهای کشور برای نیمه باقیمانده سال، در حدود 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای بخش‌های پیشران اختصاص دهند.

  فعالان اقتصادی و مردم عزیز مطمئن باشند که اولویت اصلی کشور، احیای تولید و اشتغال است و لذا همکارانم در نظام بانکی، علیرغم دشواری‌های ناشی از تحریم های بی‌سابقه، بمانند سابق و با تمام توان خود در کنار آنها و در خدمت رشد و تعالی کشور خواهند بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی