عصر بازار

به منظور تامین نظر شورای نگهبان؛

تعیین تکلیف استخدام کارشناسان بیمه کشاورزی در وزارت وبانک کشاورزی

عصر اعتبار- نمایندگان به منظور تامین نظر شورای نگهبان اولویت استخدام کارشناسان بیمه کشاورزی در وزارت و بانک کشاورزی را مشخص کردند.

تعیین تکلیف استخدام کارشناسان بیمه کشاورزی در وزارت وبانک کشاورزی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 2 مهرماه) مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان، طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی را اصلاح کردند. براساس این گزارش تبصره یک طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی با 170 رای موافق، 6 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 237 نماینده حاضر در صحن اصلاح شد.

  در تبصره 1 آمده است؛ منظور از کارشناسان بیمه کشاورزی، کلیه افرادی هستند که دارای حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر در رشته های مجموعه کشاورزی، دامپروری، دامپزشکی، محیط زیست، منابع طبیعی، حسابداری، مدیریت مالی و بازرگانی، حقوق، علوم بانکی و یارانه و رشته های مرتبط با فعالیت های بانک کشاورزی و جهاد کشاورزی بوده و دارای شناسه (کد) فعال کارگزاری هستند و به عنوان ناظر مقیم، ارزیاب، بیمه گر و مدیرعامل مشغول به فعالیت هستند.

  در ادامه نمایندگان تبصره 4 طرح مذکور را نیز با 161 رای موافق، 11 رای مخالف و 7 رای ممتنع از مجموع 234 نماینده حاضر در صحن اصلاح کردند.

  براساس تبصره 4؛ کارشناسان بیمه کشاورزی که دارای مدرک تحصیلی و سابقه کاری بالاتر هستند، از اولویت استخدام در بانک کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی برخوردارند. وزارت جهاد کشاورزی مکلف است آیین نامه اجرایی مشتمل بر نحوه به کارگیری و سهمیه هر یک از دستگاه های مشمول این قانون را حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون تهیه کند و به تصویب هیات وزیران برساند. همچنین افرادی که به هر دلیلی از مجموعه بیمه کشاورزی منفک شده اند، مشمول این قانون نمی باشند.

  در ادامه نمایندگان تبصره 7 طرح مذکور را نیز با 157 رای موافق، 4 رای مخالف و 2 رای ممتنع از مجموع 238 نماینده حاضر در صحن اصلاح کردند.

  براساس تبصره 7؛ سازمان تامین اجتماعی موظف است با رعایت قوانین و مقررات ذی ربط، سوابق گذشته و معوق فعالیت کارشناسان بیمه کشاورزی که مورد تایید بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی است را با اخذ کل حق بیمه شامل کارفرما، سهم دولت و سهم بیمه شده، از کارشناسان بیمه کشاورزی، به صورت نقد و اقساط بپذیرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی