عصر بازاربرنج

بیمه بیکاری بگیران کم شدند

عصر اعتبار- تعداد مقرری بگیران جدید بیمه بیکاری در زمستان سال ۹۷ به عدد ۶۳۹۷۲ نفر رسید که درمقایسه با دوره قبل و دوره مشابه سال قبل به ترتیب به ۱۳.۲ درصد و ۰.۶ درصد کاهش داشته است.

بیمه بیکاری بگیران کم شدند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، از نظر قانون بیکاری، بیکار کسی است که بدون میل و اراده خود بیکار شده و در حال حاضر آماده به کار باشد.

  براساس قانون بیمه بیکاری اگر فردی بیکار موقت شناخته شود یا به علت حوادثی مانند سیل، زلزله، جنگ، آتش سوزی بیکار شود، می تواند از شرایط بیمه بیکاری استفاده کند. توجه داشته باشید که بیکاری از طریق ترک شغل یا استعفا شامل بیمه بیکاری نمی شود.

  تشخیص ارادی و غیرارادی بودن بیکاری، بر عهده گروهی متشکل از نمایندگان اداره کار و رفاه اجتماعی، تعاون و سازمان تأمین‌ اجتماعی است و شعب تأمین‌ اجتماعی پس از تأیید ادارات نامبرده، درخصوص برقراری و پرداخت مستمری بیکاری برای بیمه‌شدگان اقدام می‌کنند.

  بیمه بیکاری به افرادی که حداقل 6 ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی دارند تعلق می گیرد. افرادی که به صورت غیرارادی بیکار شده‌اند. شخصی که بر اثر حوادثی مانند آتش‌سوزی، سیل و یا زلزله بیکار شده است، نیاز به داشتن سوابق بیمه‌ای نداشته و بیمه بیکاری به او  تعلق می‌گیرد.افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری نباشند.

  تعداد مقرری بگیران جدید بیمه بیکاری در زمستان سال 97 به عدد 63972 نفر رسید که درمقایسه با دوره قبل و دوره مشابه سال قبل به ترتیب به 13.2 درصد و 0.6 درصد کاهش داشته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو