عصر بازار

واگذاری یک میلیارد تومان سهم دولتی در نیمه نخست امسال

عصر اعتبار- از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه، تنها یک میلیارد تومان سهم و اموال دولتی توسط سازمان خصوصی‌سازی واگذار شده است.

واگذاری یک میلیارد تومان سهم دولتی در نیمه نخست امسال
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، بررسی کارنامه سازمان خصوصی‌سازی نشان می‌دهد از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه در مدت 6ماه، تنها 13 میلیارد ریال سهم و اموال دولتی توسط این سازمان  واگذار شده که این میزان واگذاری در فرابورس ایران و به‌صورت تدریجی انجام شده است. همچنین این میزان سهام واگذار شده در 5 ماه گذشته مربوط به شرکت‌های گروه یک واگذاری‌ها است.

  این در حالی است که به‌استناد ماده دو فصل دوم سیاست‌های اجرایی اصل 44 قانون اساسی دولت مکلف است تا 100 درصد سهام شرکت‌های  «گروه یک» را تا پایان سال 89 به بخش خصوصی واگذار کند.

  همچنین در تبصره‌های ماده 3 فصل 2 این قانون در خصوص شرکت‌های «گروه 2» آمده که دولت مجاز است به‌منظور حفظ سهم بخش دولتی در فعالیت‌های گروه 2 ماده 2، همچنان 20 درصد از سهام شرکت‌های حاضر در گروه 2 را در اختیار داشته باشد و مکلف است 80 درصد باقی‌مانده را تا پایان سال 93 به بخش‌های خصوصی، تعاونی و عمومی غیردولتی واگذار کند.

  این در شرایطی است که طبق اصل 44 قانون اساسی، سال 93 آخرین مهلت قانونی برای واگذاری شرکتهای دولتی تعیین شده بود که این مهلت در سالهای 94، 95، 96، 97 و 98 تمدید شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو