عصر بازار

افزایش حقوق کارکنان ۵ درصد کمتر شد

عصر اعتبار- طبق آن چه رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره افزایش متوسط ۱۵ درصدی حقوق در سال آینده اعلام کرده است، رشد حقوق کارکنان با کاهش پنج درصدی در مقایسه با سال جاری همراه خواهد بود.

افزایش حقوق کارکنان ۵ درصد کمتر شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا،  اگرچه هنوز لایحه بودجه 1399 تکمیل نشده است، اما نوبخت - رئیس سازمان برنامه و بودجه - امروز اعلام کرده افزایش حقوق کارکنان در سال آینده به طور متوسط 15 درصد خواهد بود. البته این رقم متوسط است و برای حقوق‌های پایین تا بیش از 20 درصد نیز اعمال می‌شود.

  این در حالی است که در لایحه بودجه سال جاری پیشنهاد 20 درصد حقوق کارکنان مطرح شده بود که در ادامه بعد از بررسی‌هایی که در مجلس و در جریان تصویب بودجه به عمل آمد، افزایش حقوق 400 هزار تومان به صورت یکسان و حداکثر 10 درصد مصوب و درنهایت آن چه که اعمال شد، تقریبا افزایش متوسط 20 درصد برای حقوق کارکنان و بازنشستگان را به همراه داشت.

  براین اساس، اگر افزایش 15 درصدی حقوق اعمال شود، حدود پنج درصد نسبت به سال جاری کاهش دارد که نوبخت دلیل این تغییر را روند کاهشی تورم در ماه‌های اخیر اعلام کرده و گفته است که با توجه به کاهش تورم نقطه به نقطه در دو ماه گذشته و پیش‌بینی ادامه این روند، افزایش حقوق کارکنان برای سال بعد به طور متوسط 15 درصد است.

  البته این رقم اعلامی نوبخت به معنای نهایی بودن آن نیست و به طور حتم حقوق مانند سال‌های اخیر یکی از پربحث‌ترین موارد در تصویب لایحه بودجه است و هرگونه تغییری محتمل است.

  برای سال 1399 دولت منابع نفتی را به طور کامل از هزینه‌های جاری که محل پرداخت حقوق و دستمزد است، خارج کرده و باید درآمدهای جایگزین از جلمه منابع مالیاتی پاسخگوی پرداخت حقوق‌ها باشد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو