عصر بازار

وزیر بهداشت:

۱۰ میلیون ایرانی زیر پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند

عصر اعتبار- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اجباری شدن بیمه سلامت در آینده نزدیک گفت: با اجرای این طرح ۱۰ میلیون نفر از مردم کشور زیر پوشش قرار می‌گیرند.

۱۰ میلیون ایرانی زیر پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، سعید نمکی با اشاره به اجباری شدن بیمه سلامت در آینده نزدیک اظهار کرد: با اجرای این طرح 10 میلیون نفر از مردم کشور زیر پوشش قرار می‌گیرند.

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجرای این برنامه را یکی از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: بر اساس این طرح افرادی که درآمد آن‌ها تا 40 درصد حداقل حقوق و دستمزد است به صورت رایگان و از محل اعتبارات دولتی، افرادی که50 تا 100 درصد حداقل حقوق و دستمزد را دریافت می‌کنند با حمایت 50 درصدی دولت و دیگر افراد با هزینه خود بیمه  سلامت می‌شوند.

  وی خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه دولت تمامی مردم ایران باید زیر پوشش بیمه قرار بگیرند و این امر گام مهمی در راستای عدالت در سلامت محسوب می‌شود.

  نمکی با اشاره به اجرای برنامه تحول نظام سلامت تصریح کرد: کاهش پرداخت بیماران، ماندگاری طبیب در مناطق محروم و رسیدگی به بیماران صعب العلاج  از جمله بسته‌هایی است که با بازنگری‌های جدید در خدمت بیشتر به مردم  قرار گرفته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی