عصر بازار

دستگیری کلاهبرداری که ازفروشندگان سایت‌های مجازی کلاهبراری می‌کرد

عصر اعتبار- رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری کلاهبرداری حرفه ای که از فروشندگان کالادر سایت های مجازی کلاهبرداری می کرد، خبر داد و گفت: متهم پرینت جعلی واریزی وجه،به مال باختگان نشان می داد.

دستگیری کلاهبرداری که ازفروشندگان سایت‌های مجازی کلاهبراری می‌کرد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، سرهنگ کارآگاه کامیار چهری  گفت: در دوم شهریور ماه امسال شهروندی با در دست داشتن دستور قضائی از سوی بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 3 تهران مبنی بر شناسایی متهم به پایگاه سوم پلیس آگاهی مراجعه کرد.

  این مقام انتظامی عنوان کرد: مال باخته پس از حضور در پایگاه یکم به کارآگاهان، گفت: قصد فروش یک دستگاه لب تاپ را داشتم که برای سهولت در فروش تصمیم گرفتم که اطلاعات لب تاپم را در سامانه اینترنتی خرید و فروش درج کنم. پس از گذشت مدتی مردی با من تماس و اظهار داشت: قصد خرید لب تاپ را دارد و در خصوص قیمت آن کمی گفت و گو کردیم و به مبلغی به توافق رسیدیم. شماره کارتم را به وی ارائه دادم و قرار شد که این مبلغ را به شماره کارتم قبل از دریافت لب تاپ واریز کند و در موعد تحویل به من قبض انتقال وجه را تحویل دهد و در ادامه قرار شد که همدیگر را در محلی ملاقات کنیم.

  وی گفت: شاکی ادامه داد در روز ملاقات این فرد مدعی بود که مبلغ لب تاپ را به شماره کارتم واریز کرده است و در گوشی موبایلش انتقال وجه که با اپلیکیشن پرداخت کرده بود و انتقال موفقیت آمیز بود را نشان داد. ولی من پیام واریزی را دریافت نکرده بودم و زمانی که اعلام کردم پیام واریزی به دستم نرسیده است متهم اظهار کرد انتقال وجه از طریق سیستم پایا انجام شده و پیامک در آینده ارسال می شود. در نهایت کمی رو در واسی گیر کردم و به این فرد که ظاهری قابل اعتماد داشت، اعتماد کردم و لب تاپ را به وی تحویل دادم. ولی با گذشت چند ساعتی پیامی را دریافت نکردم و متوجه شدم که این فرد کلاهبرداری کرده است.

  چهری تصریح کرد: پرونده به صورت ویژه در دستور کار دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پایگاه قرار گرفت و در تحقیقات پلیسی هویت متهم شناسایی شد و مشخص شد که این فرد سابقه دار بوده و پیش تر با همین عنوان مجرمانه به زندان روانه شده است. در نهایت با هماهنگی های قضائی تیم عملیات این پایگاه موفق شدند متهم را در بیستم مهر ماه در محدوده خیابان سهرودی دستگیر کنند.

  این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم در ابتدای تحقیقات پلیسی منکر جرم ارتکابی بود، افزود: با شناسایی چهره متهم توسط مال باخته وی به ناچار لب به اعتراف گشود و به جرم ارتکابی اعتراف کرد.

  رئیس پایگاه یکم ابراز داشت: متهم تا کنون به 5 فقره کلاهبرداری از فروشندگان کالا در فضای مجازی اعتراف کرده است.

  وی اضافه کرد: متهم با صدور قرار وثیقه از سوی مرجع قضائی روانه زندان شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو