عصر بازار

مدیرعامل بیمه آسماری:

حضور فین‌تک‌ها و فروش برخط بیمه‌نامه باعث حذف نمایندگان نمی‌شود

عصر اعتبار- مدیرعامل بیمه آسماری می‌گوید حضور فین‌تک‌ها در صنعت بیمه و فروش بر خط بیمه‌نامه‌ها منجر به از دست رفتن فرصت‌های شغلی نمایندگان و کارگزاران بیمه نخواهد شد.

حضور فین‌تک‌ها و فروش برخط بیمه‌نامه باعث حذف نمایندگان نمی‌شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، علیرضا یزدان دوست درباره اینکه حضور فین‌تک‌ها و استارتآپ‌ها در صنعت بیمه منجر به از دست رفتن فرصت‌های شغلی کنونی این صنعت برای نمایندگان فروش و کارگزاری‌ها خواهد شد، گفت: اتفاقا من تصور می‌کنم که با حضور فین‌تک‌ها و فروش بر خط بیمه‌نامه‌ها نیز نمایندگان بیمه حذف نخواهند شد. باید توجه داشت که بسیاری از ایده‌های مناسب برای فروش از سوی نمایندگان بیمه مطرح می‌شود.

  وی افزود: فرهنگ خرید بیمه‌نامه به طور برخط و اینترنتی کار راحتی نیست و اتفاقا نقش نمایندگان بیمه در این زمینه بسیار پُررنگ است. هر شرکتی برای فروش برخط بیمه‌نامه باید سازوکاری را برای نظارت ایجاد کند که از نظر هزینه‌های عملیاتی شاید معقول و به صرفه اقتصادی نباشد.

  مدیرعامل بیمه آسماری با بیان اینکه هر فروشی در صنعت بیمه در نهایت از طریق نماینده بیمه یا کارگزار آن انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم ایده‌های فروش و ارائه خدمات فین‌تک‌ها می‌تواند از جانب نماینده یا کارگزار بیمه باشد. در هر صورت باید از حضور فناوری در حوزه بیمه استقبال کرد. تکنولوژی به سرعت در حال حرکت است و همه را به همراهی با خود وامی‌دارد. اگر بخواهیم تنها به شکل سنتی برابر آن مقاومت کنیم، در چند سال آینده می‌بینیم که همه رقبا از ما سبقت گرفته اند و ما درجا زده‌ایم.

  یزدان‌دوست تصریح کرد: باید توجه کنیم که اینترنت در کمتر از یک دهه، تمام زندگی مردم دنیا را تغییر داد و ما از دسترسی‌های Dial Up به سیستم‌های WIFI امروز رسیده‌ایم. امروزه زندگی بیشتر مردم وابسته به گوشی‌های هوشمند است و استفاده از فناوری‌های نوین، اپلیکیشن‌ها و فین‌تک‌ها روبه رشد است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار