عصر بازار

رکود بازار جهانی، طلا را ارزان کرد

ریزش ۵۰ هزار تومانی قیمت سکه

عصر اعتبار- بازار تهران در حالی شاهد کاهش قیمت انواع سکه و طلا بود که در بازارهای جهانی نیز قیمت طلا روند کاهشی داشته است. این روند به گونه‌ای بوده که هر اونس طلا به ارزان‌ترین قیمت خود ظرف سه سال گذشته رسیده است.

ریزش ۵۰ هزار تومانی قیمت سکه
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از خبرآنلاین، هر گرم طلای 18 عیار در بازار طلای امروز تهران با قیمت 401 هزار و 448 تومان خرید و فروش شد که این مهم از کاهش حدود 6 هزار تومانی خبر می دهد.

  بر این اساس هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز سه میلیون و 935 هزار تومان خرید و فروش شد که نشان از کاهش حدود 50 هزار تومانی سکه است. سکه طرح قدیم نیز سه میلیون و 930 هزار تومان خرید و فروش شد.

  نرخ نیم سکه بهار آزادی و ربع سکه نیز به ترتیب دو میلیون و 70 هزار تومان و یک میلیون و 290 هزار تومان تعیین شد که بر این اساس نیم سکه 20 هزار تومان ارزان تر شد ولی قیمت ربع سکه تغییری نکرد.

  در بازار جهانی ارزش هر اونس طلا هزار و 459 دلار اعلام شد که از کاهش قیمت 3.5 درصدی ظرف یک هفته خبر می دهد. این کاهش قیمت به نحوی بود که رویترز در گزارش دیروز خود قیمت طلا در بازار جهانی را رکورددار کمترین قیمت ظرف سه سال گذشته اعلام کند اما امروز نیز یک دلار از قیمت طلا کاسته شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار