عصر بازاربرنج

هزینه ۲۸ هزار میلیارد ریالی بیمه سلامت برای دارو در سال گذشته

عصر اعتبار- معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: سال ۹۷ هزینه دارویی سازمان بیمه سلامت حدود ۲۸ هزار میلیارد ریال بود که از این میزان ۱۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال ناشی از تجویز دارو در مراکز دولتی دانشگاهی است.

هزینه ۲۸ هزار میلیارد ریالی بیمه سلامت برای دارو در سال گذشته
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، شاهرخ رامزی بر همکاری بیمه‌های درمانی پایه، طرح تحول نظام سلامت و دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: حدود 60 درصد هزینه های سازمان بیمه سلامت مربوط به حوزه بستری است که 85 درصد آن در مراکز دولتی دانشگاهی هزینه می‌شود.

  وی افزود: در سال گذشته هزینه دارویی سازمان بیمه سلامت حدود 28 هزار میلیارد ریال بود که از این مقدار 11 هزار و 300 میلیارد ریال ناشی از تجویز دارو در مراکز دولتی است و میانگین هر نسخه داروی سرپایی در بخش دولتی دانشگاهی 900 هزار ریال است.

  رامزی با اشاره به اینکه در سال 97 حدود 16 هزار و 500 میلیارد ریال تجویز دارو در بخش خصوصی داشتیم که میانگین هر نسخه داروی سرپایی در بخش خصوصی 360 هزار ریال بود، تصریح کرد: بیماران پر هزینه و نیازمند به طور عمده در بخش دولتی خدمات دریافت می‌کنند که باعث هزینه‌های سنگین بر دوش این بخش می‌شود.

  معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت، با بیان اینکه هزینه‌های درمان سرپایی به صورت مکانیزه محاسبه می‌شود، اظهارداشت: در سال‌های اخیر مشکل اطلاعات بیمارستانی در سطح 2 و 3 وجود داشت.

  بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، رامزی با اشاره به اینکه استحقاق سنجی به دو صورت پایه و تکمیلی انجام می‌شود، گفت: برای افرادی که دارای چند پوشش بیمه‌ای هستند، در پروژه استحقاق سنجی پایه و تکمیلی از طریق کدملی می‌توان دریافت که فرد تحت پوشش کدام صندوق بیمه پایه است.

  وی با بیان اینکه بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، سازمان بیمه سلامت موظف است پایگاه اطلاعات بیمه شدگان کشور در سازمان بیمه سلامت را راه‌اندازی کند، افزود: برای اجرای این طرح حدود 70 درصد زیرساخت‌های لازم فراهم شده و امیدواریم تا پایان سال 98 بتوان این پایگاه را به بهره‌برداری رساند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو