عصر بازار

آغاز اعطا وام خرید و ساخت مسکن به ایثارگران

عصر اعتبار- مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید از پرداخت تسهیلات خرید و ساخت مسکن به ایثارگران، در سال ۱۳۹۸ خبر داد.

آغاز اعطا وام خرید و ساخت مسکن به ایثارگران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، خداکرم کولیوند گفت: پس از تصویب مبلغ قابل پرداخت در قالب خرید یا ساخت مسکن ایثارگران برای سال 1398 در هیئت دولت، موضوع از آن طریق به بانک مرکزی برای تعیین بانک‌های عامل و سهمیه هر یک از بانک‌ها ابلاغ شد؛ بانک مرکزی نیز پس از تصویب آن در شورای پول و اعتبار، بانک‌های عامل و سهمیه آن‌ها را مشخص و به بنیاد شهید و امور ایثارگران و بانک‌های عامل ابلاغ کرد.

  وی ادامه داد: بر این اساس مقرر شده است در سال 1398 در شهرهای بیش از یک میلیون نفر جمعیت مبلغ 130 میلیون تومان، مراکز استان‌ها 100 میلیون تومان، سایر شهرها 85 میلیون تومان، روستاها 50 میلیون تومان و در شهرهای جدید معادل سقف تسهیلات مرکز استان‌ها و با نرخ چهار درصد با مدت باز پرداخت 20 ساله بدون رعایت الگوی مصرف و نوساز بودن مسکن پرداخت شود.

  مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه این تسهیلات نسبت به مبلغ تسهیلات سال گذشته 30 درصد افزایش یافته است، افزود: واجدین شرایط دریافت این تسهیلات جانبازان با اولویت درصد جانبازی، آزادگان، خانواده شهدا (همسر، فرزند و والدین)، همسر جانبازان، آزادگان متوفی و یا قیم قانونی آنان طبق ماده 3 قانون جامع خدمت‌رسانی به ایثارگران و فرزندان جانبازان 70 درصد و بالاتر هستند.

  کولیوند ادامه داد: وام مجدد صرفاً در قالب خرید به ایثارگرانی پرداخت خواهد شد که وام فعلی آنان تا سقف 20 میلیون تومان بوده و تا پایان سال 1396 تسویه شده باشد.  جانبازان 70 درصدی که با توجه به وضعیت جسمانی دارای مسکن نامناسب هستند می‌توانند پس از تسویه تسهیلات قبلی مسکن مجدداً از این تسهیلات بهره‌مند شوند. همچنین وام مجدد صرفاً در قالب ساخت به ایثارگرانی که در سنوات گذشته از تسهیلات مسکن کمتر از سقف تسهیلات مصوب در سال 1390 استفاده کرده‌اند فقط برای یک بار پس از تسویه تسهیلات قبلی امکان‌پذیر است.

  وی در پایان در خصوص روند ارائه تسهیلات مسکن گفت: ایثارگران عزیز ابتدا باید در سیستم اینترنتی ثبت‌نام کرده و پس از تعیین اولویت و اعلام بنیاد شهید و امور ایثارگران به دفاتر مربوطه مراجعه تا اقدامات لازم صورت پذیرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی