عصر بازاربرنج

پرداخت ۱۶ هزار فقره تسهیلات خرید دین بانک ملی به صاحبان کسب و کار

عصر اعتبار- بانک ملی ایران در نیمه نخست سال جاری بیش از ۱۶ هزار فقره تسهیلات خرید دین به منظور حمایت از صاحبان کسب و کار پرداخت کرده است.

پرداخت ۱۶ هزار فقره تسهیلات خرید دین بانک ملی به صاحبان کسب و کار
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، خرید دین تسهیلاتی است که صاحبان کسب و کار و بنگاه های اقتصادی می توانند با بهره مندی از آن، نقدینگی مورد نیازشان را پیش از موعد سر رسید چک و اوراق تجاری خود تامین کنند.

  این تسهیلات خدمتی به اشخاص حقیقی و حقوقی است که نیازمند نقدینگی هستند اما اوراق و اسناد تجاری آنها دارای مهلت پرداخت دیرتری نسبت به زمان مورد نیازشان است. از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه تعداد 16 هزار و 998 فقره تسهیلات خرید دین به ارزش ریالی 30 هزار و 778 میلیارد ریال از سوی بانک ملی ایران پرداخت شده است.

  خرید دین به منظور ایجاد تسهیلات لازم برای تمامی بخش های اقتصادی قابل انجام است و در چارچوب ضوابط و مقررات و با رعایت دستورالعمل ها و آیین نامه های بخش اعتباری از جمله آیین نامه تسهیلات و تعهدات کلان، اشخاص مرتبط و همچنین سیاست اعتباری سالانه صورت می گیرد که همه مشتریان بانک در همه بخش ها می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

  بانک در این روش، دین مدت دار بدهکار را به کمتر از مبلغ اسمی و درج شده در متن اسناد و اوراق تجاری مانند چک و سفته به صورت نقدی از داین و مشتری خریداری می کند بدین ترتیب مشتری می تواند زودتر از موعد مقرر نقدینگی مورد نیاز خود را به دست آورد.

  ملاک تعیین سقف پرداخت تسهیلات خرید دین در واحدهای اقتصادی غیرتولیدی نیز روند عملیات خرید و فروش با در نظرگرفتن حجم حساب ها و اسناد دریافتی اعم از تجاری یا غیرتجاری هر بنگاه در صورت های مالی حسابرسی شده و یا اظهارنامه های مالیاتی خواهد بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو