عصر بازار

رییس مرکز ملى فرش دستباف اعلام کرد:

بیمه تامین اجتماعى، اصلى‌ترین مطالبه بافندگان فرش

عصر اعتبار- رییس مرکز ملى فرش دستباف با گلایه از عدم توجه دولت به مطالبات صنعتگران فرش کشور گفت: در حال حاضر بیمه تامین اجتماعى بزرگترین دغدغه بافندگان فرش دستباف است.

بیمه تامین اجتماعى، اصلى‌ترین مطالبه بافندگان فرش
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از اقتصادآنلاین، فرشته دستپاک رییس مرکز ملى فرش دستباف امروز در مراسم تجلیل از مفاخر فرش دستباف که در محل نمایشگاه بین المللى تهران برگزار شد، با تاکید بر اهمیت صنعت فرش ایران اظهار کرد: متاسفانه با وجود قدمت بالاى صنعت فرش دستباف، ما هنوز تشکل ها و اتحادیه هاى قوی در این حوزه نداریم.

    وى ادامه داد: بالاى ٧٥درصد افرادى که در این حوزه کار مى کنند زن هستند و ما نتوانسته ایم مطالبات زن هاى سرزمینمان را شناسایى کنیم؛ بیمه تامین اجتماعى یکى از این مطالبات است که سال گذشته بودجه براى آن تخصیص داده شد اما شرایط فعلى امسال این امکان را فراهم نکرد.

    دستپاک با تاکید بر ضرورت استاندارسازى کارگاه هاى فرش بافى گفت: بسیارى از کارها مى تواند توسط بخش خصوصى انجام شود و نباید فقط از دولت مطالبه کنیم؛ متاسفانه فرش دستباف ما عضو هیچ کدام از جوامع بین المللى نیست و باید تشکل هایى داشته باشیم که پیگیر این موضوع باشد.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی