عصر بازاربرنج

موافقت مجلس با اولویت طرح تنفس ۵ ساله به بانک رفاه برای واگذاری سهام

عصر اعتبار- نمایندگان مجلس با بررسی با اولویت و خارج از دستور طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب آن، تنفس ۵ ساله به بانک رفاه برای رساندن سقف واگذاری سهام خود به ۳۰ درصد را می‌دهد.

موافقت مجلس با اولویت طرح تنفس ۵ ساله به بانک رفاه برای واگذاری سهام
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس با 146 رای موافق، 36 رای مخالف و 2 رای ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر در مجلس با بررسی خارج از دستور و با اولویت طرح مستثنی شدن بانک رفاه کارگران از سقف مجاز تملک سهام بانک‌های تجاری غیر دولتی موافقت کردند.

  سید حسین نقوی حسینی به عنوان متقاضی بررسی با اولویت این طرح گفت: طبق تبصره ماده 5 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 باید سهام بانک‌ها به بخش خصوصی واگذار شده و سقف آن تعیین تکلیف شود. بانک رفاه کارگران، بانک عمومی غیر دولتی است که طبق سیاست‌های کلی می‌تواند سهامش واگذار نشده و سقف 30 درصد را رعایت کند.

  وی افزود:‌ در صورت تصویب این طرح 5 سال تنفس به بانک رفاه داده می‌شود که سقف واگذاری سهام خود را به 30 درصد برساند. بانک‌های دیگر موظفند تا پایان برنامه سهامشان را واگذار کنند که در این مورد بانک رفاه مستثنی شد.

  نماینده ورامین همچنین با تاکید بر این که تصویب این طرح کمک‌های شایانی به بانک رفاه و سازمان تامین اجتماعی می‌کند، افزود:‌ سازمان تامین اجتماعی با مشکل نقدینگی مواجه است و دولت قادر به پرداخت مطالبات این سازمان نیست. لذا اگر خللی در فعالیت بانک رفاه و سازمان تامین اجتماعی ایجاد شود 40 میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی