عصر بازار

سخنگوی شورای نگهبان در مشهد عنوان کرد:

الزام به بیمه کردن ساختمان‌های مسکونی مغایر با شرع است

عصر اعتبار- سخنگوی شورای نگهبان گفت: در ماده ۵ اطلاق الزام بیمه کردن ساختمان‌های مسکونی و پرداخت بخشی از حق بیمه توسط مالکان، نسبت به افرادی که توان مالی برای پرداخت ندارند، مغایر با شرع است.

الزام به بیمه کردن ساختمان‌های مسکونی مغایر با شرع است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، عباسعلی کدخدایی صبح امروز در نشست خبری که در مجتمع اقامتی ولایت برگزار شد، اظهار کرد: در خصوص مقاماتی که در قانون اساسی احکام خاصی برای عزل یا برکناری ذکر شده است، مغایر آن اصول در قانون اساسی شناخته شد و در ماده 3 با توجه به اینکه عبارت سلب اعتماد در اصل 89 قانون اساسی مورد استفاده نیست، باید به عبارت رای عدم اعتماد اصلاح شود.

  وی با اشاره به لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی، افزود: با توجه به اینکه اطلاق موضوع مورد ایراد شورای نگهبان کماکان پابرجا است، صدر بند 1 نظریه سابق شورا همچنان واجد ایراد است، علاوه بر این ایراد سابق این شورا در خصوص مغایرت ماده یک با اصل 85 قانون اساسی به علت عدم تعیین سقف مبلغ حق بیمه توسط مجلس شورای اسلامی نیز کماکان باقی است.

  وی ادامه داد: همچنین در ماده 5 اطلاق الزام بیمه کردن ساختمان‌های مسکونی و پرداخت بخشی از حق بیمه توسط مالکان، نسبت به افرادی که توان مالی برای پرداخت ندارند، مغایر با موازین شرع دانسته شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو