عصر بازار

وزیر بهداشت اعلام کرد:

پوشش بیمه‌ای ۹ میلیون جمعیت فاقد بیمه در کشور

عصر اعتبار- وزیر بهداشت گفت: امسال پرونده سلامت ۸۰ میلیون جمعیت به سرانجام خواهد رسید.

پوشش بیمه‌ای ۹ میلیون جمعیت فاقد بیمه در کشور
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در مراسم افتتاح فاز دوم بیمارستان فاطمه الزهرا(س) با تاکید براینکه دستاوردهای بزرگی در نظام سلامت رخ داده است، از پوشش بیمه 9 میلیون جمعیت فاقد بیمه خبر داد و تصریح کرد: امسال پرونده سلامت 80 میلیون جمعیت به سرانجام خواهد رسید.

  وی با بیان اینکه پیش از انقلاب پوشش واکسیناسیون در کشور 25درصد ‌و آمار  مرگ و میر زنان باردار و نوزادان بالا بود، افزود: امروز پس از انقلاب، پوشش واکسیناسیون به 100 درصد ‌و تعداد خانه های بهداشت نیز به 19 هزار واحد رسیده ‌و گام‌های تاثیر گذاری در حوزه سلامت برداشته شده است.

  وی با اشاره به ریشه کنی فلج اطفال در کشور ‌ادامه داد: طی ماههای گذشته گواهی حذف سرخک در کشور نیز صادر شد.

  نمکی با اشاره به توجه دولت تدبیرو امید بر نظام سلامت خاطر نشان کرد: تلاش برای کاهش هزینه پرداخت تدسط بیمار، بهبود زیرساخت‌ها در مناطق کم برخوردار، اعزام‌پزشک به این مناطق و رسیدگی مشکلات درمانی به بیماران صب العلاج از اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و سلامت است.

  وزیر بهداشت با بیان اینکه با وجود مشکلات اقتصادی و کمبود اعتبار تکمیل پروژه های مناطق محروم و مرزی در اولویت قرار دارد، افزود: امنیت پایدار با ایجاد زیرساخت مناسب برای مرزنشینان فراهم می شود.

  وی با تاکید بر توجه و حمایت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف گفت: امید است مراکز جامع سلامت میاندوآب امسال به اتمام برسد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو