عصر بازاربرنج

نرخ بیکاری کره جنوبی در کمترین حد ۴ سال اخیر

عصر اعتبار- اقتصاد کره موفق به اشتغال‌زایی برای بیش از ۴۰۰ هزار نفر شد.

نرخ بیکاری کره جنوبی در کمترین حد ۴ سال اخیر
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، نرخ بیکاری کره جنوبی تا پایان ماه اکتبر با 0.5 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 3.07درصد رسید که کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور از سال 2013 تاکنون محسوب می شود. طی 12 ماه منتهی به اکتبر برای 419 هزار نفر اشتغال زایی صورت گرفته است که مشابه نرخ اشتغال زایی اکتبر سال گذشته بوده است. طی این مدت شمار شاغلان کره جنوبی به بیش از 27 میلیون و 500 هزار نفر رسیده است.

  این برای سومین ماه متوالی است که روند اشتغال زایی مثبت بوده است. در شرایطی که نرخ تورم در چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا به سطح منفی رسیده است، عملکرد نیرومند بازار کار می‌تواند دست بانک مرکزی را برای تداوم سیاست های محرک بار بگذارد. با این حال خبر نگران کننده این است که شمار مشاغل موجود در بخش صنعت که یکی از اصلی‌ترین محرکه های رشد اقتصادی کره جنوبی محسوب می‌شود در مقایسه با سال قبل 81 هزار مورد کمتر شده است.

  هونگ نام کی- وزیر دارایی کره جنوبی- در واکنش به کاهش نرخ بیکاری این کشور گفت: داده های اخیر به طرز مشهودی نشان دهنده بهبود وضعیت بازار کار کشور بوده است؛ با این حال روند کاهش مشاغل در بخش صنعت باعث نگرانی است.

  طبق اعلام مرکز آمار کره جنوبی، شمار افراد بیکار در این کشور تا پایان ماه اکتبر به 864 هزار نفر رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 9000نفر کاهش پیدا کرده است. نرخ بیکاری جوانان که شمار جمعیت بیکار 15 تا 24 سال را اندازه می گیرد طی این مدت به 7.2 درصد رسید که 1.2 درصد کمتر از رقم ثبت شده در اکتبر سال گذشته است. در بین بخش های مختلف، بخش بهداشت و درمان با اشتغال‌زایی برای 151 هزار نفر در صدر قرار دارد و فرهنگ و آموزش در رده بعدی قرار دارد.

  متوسط نرخ بیکاری در کره جنوبی در بازه زمانی 1999 تا 2019 معادل 3.65 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به 7.1 درصد در ژوئن 1999 و کمترین رقم نیز سه درصد سپتامبر 2002 است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو