عصر بازار

در سال ۹۷؛

حق بیمه تولیدی «بیمه‌پول» ۱۱۴.۴ میلیارد ریال شد

عصر اعتبار- آمارهای منتشر شده در سالنامه آماری بیمه مرکزی نشان می‌دهد که صنعت بیمه در سال گذشته ۱۱۴.۴ میلیارد ریال حق بیمه بابت رشته بیمه پول تولید کرده است.

حق بیمه تولیدی «بیمه‌پول» ۱۱۴.۴ میلیارد ریال شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، رشته‌های بیمه‌ای به طور کلی به 2 دسته بیمه‌های زندگی و غیرزندگی تقسیم می‌شوند و بیمه پول یکی از رشته‌های بیمه‌ای زیرمجموعه بیمه‌های غیرزندگی است.

  در این رشته بیمه‌ای شرکت بیمه‌گر در چارچوب شرایط بیمه‌نامه پول تعهد می‌کند تا زیان‎‌هایی که بر اثر بروز سرقت (مسلحانه) و حادثه (آتش سوزی، انفجار، سیل، و...) به پول موجود در صندوق بانک‌ها، موسسات مالی و ... یا در حال جابه‌جایی وارد می‌شود را جبران کند.

  بیمه پول نیز به دو رشته«پول در حال حمل» و «پول در صندوق» تقسیم می‌شود.

  آمارهای منتشر شده در سالنامه آماری بیمه مرکزی نشان می‌دهد که شرکت‌های بیمه در سال 1397، در مجموع 2هزار و 980 فقره بیمه‌نامه پول صادر کرده و همزمان 28 مورد خسارت پرداخت کرده‌اند.

  این آمار حکایت از آن دارد که حق بیمه عاید شده شرکت‌های بیمه از محل فروش بیمه‌نامه پول که عمده آنها برای بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری صادر می‌شود برابر با 114.4 میلیارد ریال بوده است.

  براساس اعلام بیمه مرکزی، خسارت واقع شده در سال 97 برابر با منفی 2.1 و ضریب خسارت این رشته نیز منفی 1.8 درصد بوده است.

  در سال 1390، صنعت بیمه با صدور 5هزار و 439 فقره بیمه‌نامه پول، بیشترین تعداد بیمه‌نامه در این رشته را از سال 1388 تا پایان سال 97 صادر کرده و پایین‌ترین تعداد بیمه‌نامه نیز مربوط به سال 1388 با 2هزار و 633 فقره بوده است.

  بالاترین تعداد خسارت پرداختی این رشته نیز  در این مدت مربوط به سال 1393 با 351 مورد خسارت و پایین‌ترین آن مربوط به سال 96 با 49 مورد بوده است.

  با این حال در مدت زمان مورد گزارش، بالاترین حق بیمه تولید شده مربوط به سال 1397 با 114.4 میلیارد ریال و پایین‌ترین حق بیمه تولید شده نیز مربوط به سال 88 با 50.1 میلیارد ریال بوده است.

   

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو