عصر بازاربرنج

دلیل افزایش قیمت سکه و طلا

عصر اعتبار- به گفته نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، در هفته اخیر با توجه به اینکه انس جهانی طلا نوسان ناچیزی داشته است، قیمت سکه و طلا به دلیل افزایش نرخ ارز در روزهای پایانی هفته بالا رفت.

دلیل افزایش قیمت سکه و طلا
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، محمد کشتی‌آرای در رابطه با وضعیت بازار طلا و جواهر در هفته‌ای که گذشت، اظهار کرد: در مجموع در بازار هفته‌ای که گذشت افزایش قیمت طلا و سکه به دلیل افزایش قیمت ارز ایجاد شد؛ به‌طوری‌که قیمت هر قطعه سکه به طور متوسط 60 هزار تومان افزایش یافت.

  نایب رییس اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران ادامه داد: این در حالی است که قیمت انس جهانی در حدود شش دلار نوسان داشته است؛ بنابراین این افزایش یا کاهش شش دلاری تاثیری چندانی در قیمت‌های بازار داخلی ما نداشته است.

  وی با بیان اینکه همچنین عرضه و تقاضا باهم تناسب داشته و تقاضای مازادی در بازار وجود نداشته است افزود: لذا همچنان حبابی هم روی سکه ایجاد نشده است.

  به گفته کشتی آرای، در هفته اخیر انس جهانی بین 1460 تا 1469 دلار در نوسان بوده و در حال حاضر قیمت آن 1474 دلار است.

   سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، هفته را در روز شنبه با سه میلیون و 960 هزار تومان آغاز و در روز چهارشنبه با افزایش 65 هزار تومانی به قیمت چهار میلیون و 25 هزار تومان به پایان رساند.

  سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز  در ابتدای هفته سه میلیون و 930 هزار تومان قیمت داشت که در آخرین روز هفته به چهار میلیون و 20 هزار تومان رسید.

  هر گرم طلای 18 عیار نیز با حدود هفت هزار تومان افزایش از 402 هزار و 600 تومان به 409 هزار 290 تومان رسید.

  همچنین سکه گرمی از 830 هزار تومان در روز شنبه به 850 هزار تومان در روز چهارشنبه رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی