عصر بازار

معاون سازمان برنامه و بودجه مطرح کرد

۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد سالیانه دولت از افزایش نرخ بنزین

عصر اعتبار- عدل با بیان اینکه برآورد شده از تغییرات اعمال شده در نرخ بنزین سالیانه حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشیم، گفت: حتی یک ریال از آن در بودجه عمومی دولت خرج نخواهد شد.

۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد سالیانه دولت از افزایش نرخ بنزین
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از میزان، حمیدرضا عدل معاون فنی، امور زیر بنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: در 15 مرتبه‌ای که از سال 57 تا سال 93 تغییر قیمت سوخت صورت گرفت 6 بار تراز تورمی کشور تغییری نکرد، 6 بار با کاهش روبه‌رو بود و فقط 3 بار افزایش داشت که آن هم ناشی از افزایش قیمت سوخت نبود.

  معاون فنی، امور زیر بنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه افزود: در این مرحله نیز آثار تورمی سوخت بسیار ناچیز خواهد بود و رقم آن 2 درصد خواهد بود.

  وی با بیان اینکه برآورد شده از تغییراتی که اعمال شده سالیانه حدود 30 هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشیم گفت: به دستور رئیس جمهور موظف هستیم که بر این درآمد‌ها نظارت کنیم، حتی یک ریال از آن در بودجه عمومی دولت خرج نخواهد شد.

  عدل ادامه داد: همه این مبلغ در قالب طرح حمایتی معیشتی به حدود 60 میلیون نفر پرداخت خواهد شد.

  معاون فنی، امور زیر بنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: در مرحله نخست، امشب به 20 میلیون نفر پرداختی خواهیم داشت و مرحله دوم در اواخر همین هفته و مرحله سوم در اوایل هفته آینده خواهد بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی