عصر بازاربرنج

بازنشستگان و حق‌التدریسی‌ها می‌توانند صاحب مسکن ملی شوند

عصر اعتبار- وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: ۱۰ هزار سهمیه استخدامی برای آموزش و پرورش دیده شده که تمام این ۱۰ هزار سهمیه به آزمون استخدامی منتقل شدند

بازنشستگان و حق‌التدریسی‌ها می‌توانند صاحب مسکن ملی شوند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، محسن حاجی‌میرزایی در جمع خبرنگاران در حاشیه امضای تفاهم‌نامه ساخت 170 هزار واحد مسکونی برای کارکنان آموزش و پرورش درباره بودجه سال آینده این وزارتخانه گفت: وزارت آموزش و پرورش از بودجه سالیانه رنج می‌برد و همواره برآورد هزینه آموزش و پرورش در بودجه به درستی صورت نمی‌گیرد.

  وی افزود: البته هنوز بودجه سال 99 به دولت ارائه نشده است اما تمام تلاش ما این است که بودجه امسال را واقع‌بینانه‌تر تنظیم کنیم.

  وزیر آموزش و پرورش را اشاره به بنزین سرویس‌های مدارس گفت: براساس تصمیم‌گیری‌ها قرار بر این است که رانندگان سرویس مدارس از 120 لیتر بنزین در ماه برخوردار باشند که معادل آن به کارت آنها واریز می‌شود.

  حاجی‌میرزایی تاکید کرد: رانندگان سرویس‌ها و اولیای دانش‌آموزان نگران این موضوع نباشند و قرار نیست دریافتی سرویس مدارس افزایش یابد.

  وی با اشاره به اجرای مسکن ملی در وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: بازنشستگان و مجموعه معلمین اعم از پیمانی‌ها، حق‌التدریسی‌ها و سایر کارکنان آموزش و پرورش در این طرح می‌توانند شرکت کنند.

  وزیر آموزش و پرورش درباره استخدامی‌های جدید وزارت آموزش و پرورش گفت: مجلس قانونی را تصویب کرده که باید برای آن آیین‌نامه اجرایی را به تصویب و اجرا برسانیم. براساس آن، معلمان حق‌التدریسی در بخش‌های مختلف به ویژه بخش پیش‌دبستانی می‌توانند تغییر وضعیت دهند.

  حاجی‌میرزایی تاکید کرد: 10 هزار سهمیه استخدامی برای آموزش و پرورش دیده شده که تمام این 10 هزار سهمیه به آزمون استخدامی منتقل شدند و پذیرفته‌شدگان می‌توانند وارد مراحل بعدی و طی دوره‌های بعدی شوند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی