عصر بازار

اعلام جزئیات واگذاری‌های پرحاشیه

عصر اعتبار- رئیس سازمان خصوصی‌سازی ضمن بیان اینکه فقط ۵۰۰۰ میلیارد تومان از واگذاری با مشکل مواجه شده است، گفت: جزئیات واگذاری‌های پرحاشیه این سازمان از جمله ایران ایرتور، هپکو، آلومینوم المهدی، پالایش نفت کرمانشاه و ... روی سایت سازمان قرار گرفته است.

اعلام جزئیات واگذاری‌های پرحاشیه
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، علیرضا صالح امروز (چهارشنبه) در سی و دومین جلسه شورای اطلاع‌رسانی روابط عمومی‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: از زمان شکل‌گیری این سازمان تاکنون بیش از 150 هزار میلیارد تومان واگذاری با قیمت زمان واگذاری انجام شده است.

  وی ادامه داد: از این میزان واگذاری حدود 145 هزار میلیارد تومان با موفقیت انجام شده و فقط 5000 میلیارد تومان واگذاری با مشکلاتی مواجه شده است. بر این اساس می توان نتیجه گرفت که 96 درصد واگذاری‌های این سازمان از زمان شکل‌گیری با موفقیت همراه بوده است.

  طبق اعلام سازمان خصوصی‌سازی، رئیس این سازمان گفت: این سازمان از جمله جاهایی است که باید 100 درصد اطلاعات آن در اختیار مردم قرار گیرد. بر این اساس، یکی از اولین اقداماتی که باید در این زمینه انجام شود تبدیل سازمان خصوصی‌سازی به اتاق شیشه‌ای است.

  وی اذعان کرد: یکی از اقداماتی که در ماه‌های اخیر در سازمان خصوصی سازی انجام شده، درج اطلاعات مربوط به کلیه بنگاهای قابل واگذاری به تفکیک استان در سایت این سازمان است.

  رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: در گام بعدی قصد داریم سامانه نظارتی در این سازمان تشکیل دهیم تا نظارت‌های پس از واگذاری شرکت‌ها را افزایش دهیم.

  صالح تصریح کرد: از سوی دیگر بنا داریم همه واگذاری‌های خود را در بورس اوراق بهادار انجام دهیم تا واگذاری‌های این سازمان با شفافیت بیشتری انجام شود.

  رئیس کل سازمان خصوصی سازی اضافه کرد: در راستای اطلاع‌رسانی گسترده، جزئیات مربوط به تمامی واگذاری‌های پرحاشیه سازمان خصوصی‌سازی از جمله ایران ایرتور، هپکو، آلومینوم المهدی، پالایش نفت کرمانشاه و ... روی سایت این سازمان قرار گرفته است.

  صالح گفت: علاوه بر اقدامات ذکر شده، بنا داریم به صورت سر زده نیز از بنگاه‌ها و شرکت‌های واگذار شده بازدید داشته باشیم تا از این طریق متوجه شویم که اطلاعات و گزارشات ارسالی توسط خریداران شرکت‌های واگذار شده چقدر با واقعیت همخوانی دارد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو