عصر بازاربرنج

پرداخت وام ۱۰ میلیونی نوسازی منازل به هموطنان سیل زده

عصر اعتبار- رئیس جمعیت هلال احمر از پرداخت وام بلاعوض نوسازی و ترمیم منازل به هموطنان سیل زده کشور خبر داد.

پرداخت وام ۱۰ میلیونی نوسازی منازل به هموطنان سیل زده
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور از پرداخت وام نوسازی منازل به مبلغ 10 میلیون تومان به تمام خانوارهای آسیب دیده در سیل فروردین 98 خبر داد و گفت: مجموع کمک‌های نقدی مردمی به هموطنان آسیب دیده در سیل فروردین 98، مبلغ 250 میلیارد تومان بود و از این رقم 55 میلیارد تومان لوازم خانگی خریداری و به سیل زدگان اعطا شد.

  پیوندی درباره نحوه هزینه کرد باقی این مبلغ نیز توضیح داد: بر اساس مصوبه ستاد بازسازی وزارت کشور نیز 155 میلیارد تومان باقیمانده به صورت وام بلاعوض برای بازسازی منازل به خانوارهای آسیب دیده از سیل پرداخت می شود.

  وی افزود: فرآیند پرداخت این وام ها آغاز شده و به تمامی خانوارهایی که منازل آن ها نیاز به بازسازی، نوسازی و ترمیم داشته باشد 10 میلیون تومان وام بلاعوض پرداخت می شود.  

  رئیس جمعیت هلال احمر از اعلام گزارش هزینه کرد کمک های مردمی در روزهای آینده خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر لیست دریافت کنندگان وام درحال تکمیل است و تا چندین روز آینده نیز گزارش کامل هزینه های انجام شده از محل کمک های نقدی مردمی به صورت رسمی اعلام خواهد شد تا مردم عزیز کشور از اعطا کمک های خود به هموطنان سیل زده اطمینان یابند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی