عصر بازار

اختصاص ۳۸۰ میلیارد تومان از سوی بنیاد مستضعفان برای مسکن معلولان

عصر اعتبار- بنیاد مستضعفان به منظور تامین ۱۸ هزار واحد مسکن خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر بالغ بر ۳۸۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض ارائه می‌کند.

اختصاص ۳۸۰ میلیارد تومان از سوی بنیاد مستضعفان برای مسکن معلولان
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، پرویز فتاح با اشاره به کمک بلاعوض 380 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای تامین مسکن خانواده‌های دومعلول و بیشتر گفت: مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تاکنون از مجموع 18 هزار و 319 واحد تعداد 6878 واحد شامل 3655 واحد شهری و 3223 واحد روستایی تکمیل و تحویل خانواده‌های دارای چند معلول شده است.


  فتاح افزود: از نیمه دوم سال 98 تعهد بنیاد در این طرح به دو برابر افزایش یافته است و امیدواریم با سرعت گرفتن فرایند موجود؛ مرحله اول این طرح شامل 14 هزار واحد مسکن تا پایان سال به بهره برداری برسد.


  وی با اشاره به سهم بنیاد مستضعفان در تامین مسکن معلولان گفت: بنیاد با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط، مبلغ 60 میلیون تومان برای احداث واحدهای شهری و 36 میلیون تومان برای احداث هر واحد روستایی به‌صورت مساعدت بلاعوض تسهیلات ارائه می‌دهد.


  فتاح در ادامه افزود: این طرح با همکاری بنیاد مستضعفان، سازمان ملی زمین و مسکن، بنیاد مسکن، انجمن خیرین مسکن‌ساز ایران و سازمان بهزیستی کشور از سال 93 آغاز شده است و در ابتدا 14319 خانوار شامل 7731 خانوار شهری، 6588 خانوار روستایی را تحت پوشش قرار می‌داد که بر اساس نیازسنجی‌های صورت گرفته تعداد 4000 واحد نیز در قالب متمم تفاهم‌نامه در سال 94 به این تعداد اضافه شد.


  به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه تاکنون 120 میلیارد تومان از مبلغ تعهد بنیاد برای تکمیل این پروژه پرداخت شده است؛ افزود: بر اساس توافق طرفین تفاهم‌نامه، مبالغ ارائه‌شده در قالب‌های کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو