عصر بازاربرنج

توجه به بیمه‌های زندگی؛

مالیات بر بیمه زندگی باعث افزایش حق بیمه می‌شود

عصر اعتبار- مدیر عامل بیمه آسیا: مالیات بر بیمه‌های زندگی باعث افزایش قیمت حق بیمه و بی رغبتی مردم در روی آوردن به آن می‌شود.

مالیات بر بیمه زندگی باعث افزایش حق بیمه می‌شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیر عامل بیمه آسیا گفت: مالیات بر بیمه‌های زندگی باعث افزایش قیمت حق بیمه و بی رغبتی مردم در روی آوردن به آن می‌شود.
  آقای مسعود بادین با اشاره به این که براساس برنامه ششم توسعه ضریب نفوذ بیمه باید 7 درصد باشد افزود: در این زمینه تلاش‌های زیادی شده، ولی تاکنون ثمربخش نبوده، زیرا این رقم متناسب با واقعیت‌های جامعه ما نیست.
  مدیرعامل بیمه آسیا گفت: اگر بخواهیم به رقم 7 درصد ضریب نفوذ بیمه نزدیک شویم باید بیشتر به بیمه‌های زندگی توجه کنیم و در این زمینه رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما می‌توانند نقش موثری داشته باشند، زیرا ما باید اطلاعات بیمه‌ای مردم را به سمت بیمه‌های زندگی تغییر دهیم.

  وی با اشاره به بحث مالیات بر بیمه‌های زندگی در مجلس شورای اسلامی افزود: این بحث باعث کاهش بیمه در سبد خانوار‌ها می‌شود، زیرا مالیات بر رقم حق بیمه تاثیر می‌گذارد و مانع از شناخت بیشتر مردم از این بیمه و اقدام آن‌ها در خرید آن می‌شود.
  اقای بادین گفت: در کشور‌های پیشرفته بیمه‌های زندگی دارای معافیت‌های مالیاتی است.
  وی درباره همگانی شدن بیمه خاطرنشان کرد: بیمه آسیا با قدمتی بیش از 60 سال بیمه نامه‌های جدیدی ارایه داده که یکی از آن‌ها بیمه نامه حوادث طبیعی است که امسال ارایه کردیم.
  وی با بیان این که کشور ما یکی از مناطق حادثه خیز مثل سیل و زلزله است افزود: این خواست مردم است که می‌تواند شرکت‌های بیمه را به سمتی ببرد که نیاز آن‌ها را تامین کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو