عصر بازاربرنج

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران:

تامین مالی استارت‌آپ‌ها از طریق صندوق‌های خطرپذیر

عصر اعتبار- نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید در ایران نیز مانند سایر کشورهای دنیا تامین مالی استارت‌آپ‌ها به جای نظام بانکی از طریق صندوق‌های خطرپذیر انجام می‌شود.

تامین مالی استارت‌آپ‌ها از طریق صندوق‌های خطرپذیر
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، حسین سلاح‌ورزی درباره اینکه در دنیا 93 تا 95 درصد از استارت‌آپ‌ها شکست می‌خورند و آیا در ایران نیز این گونه است یا نه، گفت: به دلیل عطشی که در زمینه استفاده از محصولات و خدمات نو در ایران داریم، این نرخ در ایران کمتر است.

  وی درباره تامین مالی استارت آپ‌ها اظهار داشت: کسب‌وکارهای مبتنی بر نوآوری به طور معمول از طریق بانک‌ها و تسهیلات تامین مالی نمی‌شوند و این موضوع از طریق صندوق‌های خطرپذیر انجام می‌شود.

  رئیس سازمان ملی کارآفرینی تصریح کرد: ماهیت صندوق‌های VC یا خطرپذیر این است که تامین مالی استارت‌آپ‌ها را برعهده بگیرند. در دنیا نیز سازوکار تامین مالی استارت‌آپ‌ها از طریق این صندوق‌هاست و در ایران نیز چنین شرایطی حکمفرماست.

  نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه شرکت های نوآور را از مصادیق اقتصاد مقاومتی می‌دانیم، تصریح کرد: معتقدیم شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها نقش موثری در کاهش تحریم‌ها و ایجاد اشتغال پایدار و رشد اقتصادی خواهند داشت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو