عصر بازاربرنج

حقایقی جالب از زندگی ثروتمندترین فرد چین

عصر اعتبار- ثروتمندترین فرد چین ۳۸ میلیارد دلار ثروت دارد.

حقایقی جالب از زندگی ثروتمندترین فرد چین
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، جک ما 55 ساله بنیانگذار فروشگاه اینترنتی علی بابا است که به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی در چین و آسیا، اکنون حدود 450 میلیارد دلار ارزش دارد. ما امسال اعلام کرد پس از 20 سال از مدیرعاملی این فروشگاه بزرگ که 80 درصد کل بازار فروش اینترنتی چین را در دست دارد، کناره‌گیری خواهد کرد.

  ما ابتدا کار خود را به عنوان معلم زبان انگلیسی آغاز کرد و در ماه تنها تنها 12 دلار حقوق می‌گرفت. 10 بار نیز با درخواستش برای تحصیل در دانشگاه هاروارد مخالفت شد! با این حال با ورود اینترنت به زندگی روزمره، او از این فرصت نهایت استفاده را برد و در سال 1999، شرکت علی بابا را با 17 نفر از دوستانش پایه گذاری کرد.

  در سال 2014 سهام شرکت علی بابا در بورس عرضه شد که لقب بزرگترین عرضه اولیه سهام در تاریخ بورس آمریکا را از آن خود کرد. جک ما علاوه بر علی بابا، مالک روزنامه " ساوث چاینا مورنینگ پست" و یک شرکت ساخت فیلم است. وی در حال حاضر 5.3 درصد کل سهام علی بابا را در اختیار دارد که برایش ثروتی معادل 24.6 میلیارد دلار را به ارمغان آورده است.

  جالب است بدانید که ثروتمندترین فرد چین یک خودروی 15 هزار دلاری دارد و چندان علاقه ای به تفریحات لوکس ندارد و در عوض وی خود را بیشتر سرگرم انجام حرکات تای چی و کونگ فو می کند. او هم‌چنین مالک یک خانه 191 میلیون دلاری در هنگ کنگ است که جزو یکی از گرانترین خانه های این شهر محسوب می‌شود. ما علاوه بر چین و هنگ کنگ دارای خانه هایی در نیویورک و پاریس است.

  ما برای مدیریت بهتر ثروت خود اقدام به تاسیس یک صندوق سرمایه گذاری و خرید بخشی از سهام شرکت یاهو کرده است. او هم چنین یک جت شخصی در اختیار دارد که ارزش آن طبق تخمین مجله فوربس حدود 49 میلیون دلار است. علی بابا سالانه 0.3 درصد درآمد خود را به امور محیط زیستی اختصاص می دهد. وی هم‌چنین بنیادی با سرمایه اولیه 44 میلیون دلار برای حمایت از معلمان مناطق دورافتاده چین تاسیس کرده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو