عصر بازار

دلار هزار تومان گران شد

عصر اعتبار- بررسی وضعیت بازار ارز نشان می دهد نرخ دلار از ابتدای آذرماه تا کنونی افزایشی بیش از هزار تومان را تجربه کرده است .

دلار هزار تومان گران شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خبرآنلاین، هر دلار امریکا که در ابتدای آذرماه به قیمت 11 هزار و 800 تومان فروخته می شد، حالا در صرافی‌های بانکی به نرخ 12 هزار و 700 تومان و در بازار آزاد به قیمت 13 هزار تومان فروخته می شود .

  در ابتدای آذر با آغاز روند رو به رشد قیمت ها ، این فاصله بار دیگر شکل گرفت و در حال حاضر هر دلار در صرافی های بانکی 300 تومان ارزان تر از بازار آزاد است.

  افزایش قیمت دلار زمینه را برای رشد قیمت سکه و طلا نیز فراهم کرد . هر قطعه سکه تمام بهار آزادی که رد باتدای ماه به قیمت 4 میلیون و 189 هزار تومان در بازار فروخته می شد حالا به قیمت 4 میلیون و 585 هزار تومان فروخته می شود . به این ترتیب در روزهای سپری شده از آذر هر قطعه سکه تمام بهار ازادی نزدیک به 400 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرد. قیمت هر گرم طلا نیز با رشدی 30 هزار تومانی از محدوده 420 هزار تومان در ازای هر گرم به 450 هزار تومان رسیده است . عامل مهم افزایش نرخ ارز و طلا و سکه در بازار رشد قیمت بنزین بوده است . بهای هر لیتر بنزین در ایران در بیست و چهارم آبان ماه از هزار تومان به سه هزار تومان برای هر لیتر به صورت آزاد . 1500 تومان به ازای هر لیتر بنزین سهمیه بندی رسید.

  پایان این هفته در بازار سایر ارزها، درام ارمنستان 27 تومان، درهم امارات سه هزار و 594 تومان، لاری گرجستان چهار هزار و 432 تومان، لیر ترکیه دو هزار و 274 تومان، دلار کانادا 9 هزار و 971 تومان، دلار استرالیا هشت هزار و 956 تومان، فرانک سوئیس 13 هزار و 505 تومان، منات آذربایجان 6 هزار و 864 تومان، روبل روسیه 207 تومان، بات تایلند 438 تومان و رینگیت مالزی سه هزار و 161 تومان قیمت داشتند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار