عصر بازاربرنج

تمدید فرصت بخشودگی جرایم بدهکاران بانک مسکن

عصر اعتبار- با تمدید زمان اجرای طرح میثاق به مدت چهار ماه، امکان بخشودگی جرایم تسهیلاتی بدهکاران بانک مسکن تا پایان اسفندماه فراهم شد.

تمدید فرصت بخشودگی جرایم بدهکاران بانک مسکن
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از دنیای اقتصاد، طرح میثاق در سال جاری با هدف مساعدت با مشتریان دارای بدهی غیرجاری در بازپرداخت مطالبات سررسید گذشته، معوق و مشکوک‌الوصول بانک مسکن طراحی شد. اجرای این طرح از ابتدای شهریورماه در شعب بانک مسکن در سراسر کشور آغاز شده و تا پایان اسفندماه ادامه دارد. اجرای این طرح که با استقبال مشتریان بانک مواجه شده است با تسهیل در بازپرداخت مطالبات به بانک مسکن می‌تواند منابع لازم برای پرداخت تسهیلات جدید به متقاضیان را فراهم کند و از این منظر مشارکت مشتریان و تسهیلات‌گیرندگان بانک مسکن در تسویه مطالبات غیرجاری، نقش زیادی در تامین منابع برای تقویت جریان تسهیلات‌دهی به متقاضیان جدید دارد، به همین خاطر هیات مدیره بانک با تمدید آن به مدت چهار ماه دیگر تا پایان اسفندماه سال جاری موافقت کرد.

    در قالب طرح میثاق، در صورت واریز نقدی هر میزان از مطالبات غیرجاری انواع تسهیلات پرداختی اعم از عقود مبادله‌ای، مشارکتی، تسهیلات قرض‌الحسنه و... و همچنین مطالبات مربوط به ضمانت‌نامه‌های ضبط شده، خالص جرایم محاسبه شده بر اساس نوع قرارداد (حسب مورد 6تا 14درصد از نرخ وجه التزام) به نسبت واریزی بدهکاران مورد بخشودگی قرار ‌می‌گیرد.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی