عصر بازاربرنج

رئیس سازمان برنامه و بودجه:

هنرمندان پردرآمد باید مالیات بدهند

عصر اعتبار- رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هنرمندان پردرآمد باید مالیات بدهند، اما در قانون فعلی معاف از مالیات هستند.

هنرمندان پردرآمد باید مالیات بدهند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس سازمان برنامه و بودجه در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: هنرمندان پردرآمد باید مالیات بدهند، اما در قانون فعلی معاف از مالیات هستند.

  او افزود: اگر می گویید از یک هنرپیشه که درآمد بالایی دارد مالیات بگیرید این درست است اما بنا به اعلام وزارت ارشاد 200 هزار هنرمند متوسط درآمدشان زیر 2 میلیون تومان در ماه است. شما 4 هنرپیشه را نبینید که درآمد بالایی دارند.

  نوبخت با اشاره به اینکه در این خصوص دو پیشنهاد ارائه شد، تصریح کرد:یک پیشنهاد بند لام ماده 139 قانون مالیات ها بود که می گوید انتشارات، مطبوعات، فرهنگ و هنر از مالیات معاف هستند. یک پیشنهاد هم این بود که در تبصره بودجه بیاوریم 50 درصد معاف باشند، که البته این اصلا در بودجه نیست این موضوع در شورای عالی سران که مطرح شد بحث این بود ما یک لایحه مجزا که همه تغییرات  را در بر داشته باشد  تنظیم کنیم.

  او افزود: هنرمندان پردرآمد در قانون فعلی معاف از مالیات هستند اما باید کل قانون را اصلاح کنیم اینها همه به ریز در طرح اصلاح ساختار دیده شده  و مشخص شده که می توان از این محل هم با اصلاح قانون مالیات ها، مالیات دریافت شود.

  چندی پیش محمد باقر نوبخت ریاست برنامه و بودجه دولت، خبر معافیت هنرمندان از پرداخت مالیات را اعلام کرد که به دنبال آن موجی از انتقادات شکل گرفت.

  در نظر سنجی باشگاه خبرنگاران جوان که چند روز پیش در سایت انجام شد، بیش از 1700 کاربر شرکت کردند و همه با قانون معافیت هنرمندان پردرآمد از مالیات مخالفت کردند.

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو