عصر بازاربرنج

بحران الماس همچنان ادامه دارد

عصر اعتبار- اشباع عرضه که دامن گیر بازار الماس شده است، یک سال دیگر ادامه پیدا خواهد کرد.

بحران الماس همچنان ادامه دارد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، شرکت مشاوره صنعت "بین اند کو" در گزارشی پیش بینی کرد موجودی سنگ‌های قیمتی در بازار احتمالا در ابتدای سال 2020 صاف خواهد شد اما مدتی طول خواهد شد تا بازار به طور کامل احیا شود. فاینانس بانکی برای معامله گرانی که الماسهای خام را برای برش و صیقل دادن آنها خریداری می‌کنند در سال آینده به روند کاهشی خود ادامه خواهد داد.

  نخستین و قوی‌ترین فرصت صنعت الماس برای بهبود و رشد دوباره در سال 2021 خواهد بود که میزان عرضه هشت درصد کاهش پیدا می‌کند.

  صنعت الماس با مشکل مازاد عرضه دست و پنجه نرم می‌کند که قیمتها را پایین برده و حاشیه سود را به شدت کاهش داده است. فاینانس محدودتر بانکی هم درآمدزایی معامله‌گران الماس را دشوار کرده است.

  بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت دوبیرز در پی افت فروش در سال 2019، هفته جاری برنامه توسعه تولید خود در دو سال آینده را محدود کرد که نشان می‌دهد بزرگترین معدنکاران الماس به تقاضای ضعیف واکنش نشان می‌دهند. دوبیرز در سالهای 2020 و 2021 یک میلیون قیراط کمتر از پیش بینی قبلی الماس استخراج خواهد کرد که معادل کمتر از یک درصد از تولید جهانی است.

  بر اساس گزارش بلومبرگ، خریداران دوبیرز از هزینه سنگهای خام به شدت عصبانی هستند زیرا قیمت سنگهای صیقل داده شده به شدت افت کرده است و این مسئله باعث حاشیه سود اندک و ضرر برخی از معامله‌گرانی شده که از دوبیرز و آلروسا سنگهای قیمتی را خریداری کرده‌اند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو