عصر بازاربرنج

شمار بیکاران کره ای بیشتر شد

عصر اعتبار- نرخ بیکاری کره جنوبی در ماه نوامبر به ۳.۶ درصد رسید.

شمار بیکاران کره ای بیشتر شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، نرخ بیکاری کره جنوبی تا پایان ماه نوامبر با 0.1 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 3.6 درصد رسید تا از کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور از سال 2013 تاکنون فاصله بگیرد.

  طی ماه نوامبرشمار بیکاران 49 هزار نفر افزایش پیدا کرده و به 1 میلیون و 26 هزار نفر رسیده است. هم‌چنین طی این مدت شمار شاغلان کره جنوبی به بیش از 27 میلیون و 264 هزار نفر رسیده که هفت هزار نفر بیشتر از ماه قبل بوده است.

  از سوی دیگر نرخ مشارکت در بازار کار با 0.1 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 63.4 درصد افزایش پیدا کرده است. نرخ اشتغال اما بدون تغییر نسبت به ماه قبل در سطح 61.1 درصد باقی مانده است.

  در شرایطی که نرخ تورم در چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا به سطح منفی رسیده است، عملکرد نیرومند بازار کار می‌تواند دست بانک مرکزی را برای تداوم سیاست های محرک بار بگذارد.

  نرخ بیکاری جوانان که شمار جمعیت بیکار 15 تا 24 سال را اندازه می گیرد طی این مدت به هفت درصد رسید که 0.2 درصد کمتر از رقم ثبت شده در ماه قبل و 0.7 درصد کمتر از رقم ثبت شده در انتهای سال گذشته است. در بین بخش های مختلف، بخش بهداشت و درمان با اشتغال‌زایی برای 135 هزار نفر در صدر قرار دارد و خدمات با اشتغال زایی برای 82 هزار نفر در رده بعدی قرار دارد.

  متوسط نرخ بیکاری در کره جنوبی در بازه زمانی 1999 تا 2019 معادل 3.65 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به 7.1 درصد در ژوئن 1999 و کمترین رقم نیز سه درصد سپتامبر 2002 است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی