عصر بازاربرنج

تصویب میزان انتشار اوراق مالی در سال آتی؛

شهرداری‌ها مجاز به انتشار ۸هزار میلیارد تومان اوراق شدند

عصر اعتبار- نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ از بررسی تبصره ۵ لایحه بودجه که درباره میزان انتشار اوراق در سال آینده است در کمیسیون متبوعش خبر داد.

شهرداری‌ها مجاز به انتشار ۸هزار میلیارد تومان اوراق شدند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 در تشریح نشست عصر کمیسیون متبوعش، گفت: در این نشست تبصره 5 لایحه بودجه سال 99 درباره انتشار اوراق مالی مورد بررسی قرار گرفت که براساس آن شرکت‌های دولتی می‌توانند تا سقف شصت و پنج هزار میلیارد ریال به عبارتی 6 هزار و 500 میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی ریالی را برای اجرای طرح های دارای توجیه فنی، اقتصادی، مالی و زیست محیطی خود، با تضمین و بازپرداخت اصل و سود، منتشر کنند.

  نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین به دولت اجازه داده می شود برای تامین مالی تا مبلغ پانصد و پنجاه هزار میلیارد ریال این قانون، اوراق مالی اسلامی منتشر کند.

  عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: براساس بند ج تبصره 5 لایحه بودجه سال 98 اوراق فروش نرفته برای مطالبات معوق در سقف اعتبار مربوطه، با تایید رئیس دستگاه اجرائی، ذی حساب و سازمان برنامه و بودجه کل کشور قابل واگذاری است.

  این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: شهرداری های کشور و سازمان های وابسته به آنها با تایید وزارت کشور تا سقف 8 هزار میلیارد تومان اوراق اسلامی ریالی با تضمین خود و بازپرداخت اصل و سود آن منتشر کنند.

  بیمه مرکزی مجاز به انتشار یک هزار میلیارد ریال اوراق بهادار شد

  نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 با بیان اینکه در کمیسیون مقرر شد دولت با حفظ قدرت خرید در سقف نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار اجازه دارد تا سه سال اسناد خزانه اسلامی را صادر و به طلبکاران واگذار کند، ادامه داد: بیمه مرکزی و موسسات بیمه بازرگانی به منظور پوشش های بیمه ای اجازه دارند یک هزار میلیارد ریال اوراق بهادار و بیمه ای منتشر کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو