عصر بازار

وصول ۷۱۶ هزار فقره چک رمزدار در کشور

عصر اعتبار- براساس آمار بانک مرکزی ۷۱۶ هزار فقره چک رمزدار در آبان ماه ۹۸ در کل کشور وصول شد.

وصول ۷۱۶ هزار فقره چک رمزدار در کشور
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، براساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی، حدود ٧١٦ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ١۰٤١ هزار میلیارد ریال در آبان ماه ١٣٩٨ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 9.1 درصد و 11.6 درصد کاهش داشته است. در ماه مورد بررسی در استان تهران حدود ٢١٧ هـزار فقـره چک رمزدار به ارزشی حدود ٦۰٥ هزار میلیارد ریال وصول شد.

  در ماه مذکور 46.1 درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهران (30.3 درصـد)، خراسان رضوی (8.2 درصد) و اصفهان (7.6 درصد) وصول شده است که بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین 68.3 درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (58.1 درصد)، اصفهان (5.2 درصد) و خراسان رضوی (5 درصد) وصول شده است.

  چک‌های وصولی بر حسب عادی و رمزدار

  بالغ بر ٧ میلیون و 600 هزار فقره چک در آبان ماه ١٣٩٨ در کل کشور وصول شد که از این تعداد بالغ بر ٦ میلیون و 900 هزار فقره عادی و بالغ بر 700 هزار فقره رمزدار بوده است. بر این اسـاس درکل کشور 90.6 درصد از کل تعداد چک‌های وصولی، عادی و 9.4 درصد رمزدار بوده است. در ماه مورد بررسی در کل کشور حدود ١٧٧٧ هزار میلیارد ریال چک وصول گردید که حـدود ٧٣٦ هزار میلیارد ریال چک عادی و بالغ بر ١۰٤١ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور 41.4 درصد از کل ارزش چـک‌های وصولی، عادی و 58.6 درصد رمزدار بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو