عصر بازار

در ۹ ماهه ۹۸ صورت گرفت؛

پرداخت ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن

عصر اعتبار- مدیر امور اعتباری بانک مسکن روند تسهیلات‌دهی آن بانک را در بخش مسکن و غیر مسکن در نه ماهه نخست سال‌جاری اعلام کرد.

پرداخت ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک‌ مسکن، تسهیلات پرداختی بانک مسکن در 9 ماه نخست سال 98 را اعلام کرد و گفت: بانک مسکن در مجموع در 9ماه نخست سالجاری در بخش‌های ساخت، خرید و فروش اقساطی ناشی از مشارکت در بخش‌های مسکن و غیر از مسکن به 232 هزار و 721 واحد تسهیلات به میزان 12 هزار و 300 میلیارد تومان پرداخت کرده است.

  مدیرامور اعتباری بانک مسکن ادامه داد: در بخش ساخت به 31 هزار و 200 واحد به میزان بیش از 3 هزار میلیاردتومان پرداخت شده است. به گفته علمداری، در بخش خرید نیز بانک مسکن در 9ماهه نخست سالجاری به 104 هزار و 408 واحد و به میزان 5300 میلیاردتومان پرداخت کرده است و در بخش فروش اقساطی ناشی از مشارکت نیز 97 هزار 113 واحد به میزان 4 هزار میلیاردتومان پرداخت شده است.

  وی تصریح کرد: ارایه تسهیلات بانک مسکن به ساخت نسبت به مدت مشابه سال گذشته در تعداد 46 درصد و در میزان مبلغ 51 درصد رشد داشت. علمداری گفت: تسهیلات خرید در 9ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در تعداد و میزان مبلغ کاهش و تسهیلات ساخت و فروش اقساطی ناشی از مشارکت در میزان و تعداد رشد را تجربه کرده است.

  مدیر امور اعتباری بانک مسکن خبر داد: تسهیلات خرید کاهش اما ساخت، تولید و مشارکت افزایش یافته است. به گفته وی،  بانک مسکن به غیر از مسکن در سایر بخش های غیر از مسکن به عنوان نمونه در بخش های صنعت و آزادراهی وام پرداخت می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی