عصر بازار

۶۰ درصد بازنشستگان کشور فرهنگی هستند

عصر اعتبار- رئیس کانون بازنشستگان وزارت آموزش‌وپرورش گفت: از مجموع کل بازنشستگان کشور بیش از ۶۰ درصد از آن‌ها را فرهنگیان تشکیل می‌دهند.

۶۰ درصد بازنشستگان کشور فرهنگی هستند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، احمد صافی در جمع روسای کانون‌های بازنشستگان استان‌ها اظهار کرد: 305 کانون بازنشستگان در سراسر ایران فعالیت می‌کنند همچنین یک‌میلیون و 480 هزار بازنشسته در سطح کشور داریم که بیش از 60 درصد آن‌ها فرهنگیان هستند.

  صافی افزود: بیشتر منابع صندوق بازنشستگان از طریق فرهنگیان تأمین می‌شود بنابراین بازنشستگان فرهنگی در تأمین منابع صندوق بازنشستگی نقش مهمی دارند.

  وی بر بهره‌مندی از بازنشستگان در امر آموزش و استفاده از تجربه‌های گران‌قدر بازنشستگان تأکید و تصریح کرد: بر اساس تحقیقات انجام‌شده با موضوع بررسی مشکلات بازنشستگان، 30 مشکل بازنشستگان شناسایی‌شده است اما بر پنج مشکل بیشتر تکیه شده است.

  به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، رئیس کانون بازنشستگان وزارت آموزش‌وپرورش گفت: حقوق ناکافی، تبعیض، بیمه، تکریم مناسب و به‌کارگیری فرزندان فرهنگیان در آموزش‌وپرورش مهم‌ترین مشکلات فرهنگیان بازنشسته است. همچنین موضوع گردشگری، چاپ نوشته‌های فرهنگیان و ... از دیگر موضوعاتی است که در این راستا باید به آن پرداخته شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی